logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Dylematy jubileuszowe
autor: WMŚ Wtorek, 24 lipca 2018 r.
foto_news
Polecam poniższy tekst wszystkim którzy planują jubileusz OSP. Tekst był zamieszczony w nr. 3 str. 33 "STRAŻAK"

WARMIŃSKO – MAZURSKIE DYLEMATY JUBILEUSZOWE

         Nie umniejszając roli straży pożarnych w czasach niemieckich trzeba mieć świadomość, że na Warmii i Mazurach po 1945 roku zakładano OSP na podstawie prawa polskiego. Ich działalność opierano na tradycjach kulturowych i obyczajowych charakterystycznych na ziemiach niedawnego zamieszkiwania osadników z różnych regionów Polski. 

czytaj całość ...
Wsparcie dla OSP z Ministerstwa Sprawiedliwości.
Poniedziałek, 23 lipca 2018 r.
foto_news
Minister Sprawiedliwości zaprasza jednostki sektora finansów publicznych – jednostki samorządu terytorialnego – gminy i miasta na prawach powiatu – z obszaru województwa warmińsko-mazurskiego, do składania wniosków w ramach XIV naboru wniosków na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Programu I, Priorytetu IIIB: Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem - na rok 2018, w zakresie nabycia wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa.  - więcej tutaj . Kwota przyznana dla naszego województwa to 4 300 000.
Strażacy zgłoście swoje potrzeby w gminie. 
Cześć Jego Pamięci.
autor: GM Poniedziałek, 23 lipca 2018 r.
foto_news
        W piątek 20 lipca członkowie OSP w Dobrym Mieście pożegnali swojego kolegę odprowadzjąc go na wieczną wartę. Maciej Ciunowicz był aktywnym członkiem OSP Dobre Miasto, synem prezesa tej jednostki, służył w Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie. W sobotę 14 lipca w wyniku obrażeń odniesionych podczas ćwiczeń zmarł w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Dokładnie miesiąc wcześniej, 14 czerwca na placu wewnętrznym kętrzyńskiej komendy PSP strażak Maciej Ciunowicz – według nieoficjalnych informacji – skoczył na skokochron. Niestety doszło do wypadku. Trwa śledztwo mające wyjaśnić okoliczności tej tragedii.
 
więcej Gazeta Olsztyńska
Kursy KPP
autor: GM Poniedziałek, 23 lipca 2018 r.
foto_news

Stowarzyszenie JOANNICI otrzymało grant w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na przeszkolenie 100 osób w ramach Kursów Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Kurs jest bezpłatny, ze skoszarowaniem. W załączeniu przesyłam szczegóły i ankietę aplikacyjną. Ankieta  Szczegóły - regulamin projektu. Liczy się kolejność zgłoszeń - termin zgłoszeń 31 lipca.

 

strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]

Informacje

Wspierają nasze działania

Newsletter

Kalendarium

17/12/2018
Posiedznie Zarządu OW ZOSP RP woj Warmińsko-Mazurskiego

Galeria

Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 2142957