logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
zawody krajowe MDP
autor: GM Wtorek, 28 sierpnia 2018 r.
Barwy naszego województwa reprezentują MDP przy OSP Kalinowo (chłopcy) i OSP Brzozie Lubawskie (dziewczęta) - powodzenia.

XXV Regionalny Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych
autor: GM Poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r.
foto_news

W dniu 26 sierpnia Lidzbark gościł orkiestry dęte OSP które przyjechały na regionalny przegląd. Udział wzieło sześć orkiestr - dwie były z naszego województwa - miejscowa z Lidzbarka oraz z Płośnicy, pozostałe to z Uniejowa (woj. wielkopolskie), Czajkowa (woj. wielkopolskie), Jezior Wielkich (woj. kujawsko-pomorskie), Ropczyc (woj. podkarpackie).
Organizatorem imprezy był Związek OSP RP, a głównym partnerem Samorząd Lidzbarka przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj całość ...
Jubileusz 120-lecia strażackiej służby w Barczewie
autor: GM Poniedziałek, 13 sierpnia 2018 r.
foto_news

W dniu 10 oraz 11 sierpnia strażacy OSP w Barczewie świętowali 120 lecie. Uroczystości rozpoczęły się od odsłonięcia pamiątkowej tablicy na cmentarzu komunalnym w Barczewie. Następnie przed odnowioną remizą strażacką OSP w Barczewie została udekorowana Złotym Znakiem Związku, wręczono także odznaki wyróżniającym się strażakom. O historii ochrony ppoż. na Warmii mówił dr Władysław Świeczkowski - przewodniczący Komisji Historycznej OW ZOSP RP. Jego prelekcję poprzedziły podziękowania dla osób i instytucji współpracujących z OSP, a zakończył wspólny obiad.

czytaj całość ...
Informacja o tegorocznym obozie MDP
autor: GM Poniedziałek, 13 sierpnia 2018 r.
foto_news

Dobiegł końca letni wypoczynek członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - ostatni turnus zakończył się w niedzielę - 5 sierpnia. Jak co roku młodzież wypoczywała nad brzegiem jeziora Luterskiego w Kikitach na terenie gminy Jeziorany. Powoli młodzież przygotowuje się do powrotu w szkolne mury. Ale zanim to nastąpi w terminie 31 sierpnia - 2 września w Licheniu Starym odbędą się Krajowe Zawody MDP  w których reprezentować nasze województwo będą dziewczęta z Brzozia Lubawskiego i chłopcy z Kalinowa.

czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]

Informacje

Wspierają nasze działania

Newsletter

Kalendarium

04/05/2019
Rycerze Floriana - Stoczek Klasztorny - wojewódzkie obchody Dnia Strażaka

Galeria

Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 2210277