logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
70 lat OSP Lechowo gmina Pieniężno powiat Braniewo
autor: dh B.Zych Wtorek, 14 maja 2019 r.
foto_news
       W sobotę 11 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Lechowie świętowała swój jubileusz 70- lecia. W uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Pieniężna z małżonką, Radni Rady Miejskiej w Pieniężnie, radni Powiatu Braniewskiego, przedstawiciele zarządu Oddziału Powiatowego ZOSPRP,  Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej z Braniewa , druhowie z OSP w Pieniężnie i w Plutach, sołtys wsi , dyrektor SP w Lechowie ,delegacja z partnerskiego miasta Lichtenau wraz z proboszczem, mieszkańcy Lechowa oraz wielu zaproszonych gości.
czytaj całość ...
Gala z okazji 100-lecia PCK.
autor: GM/ portal olsztyn24 Piątek, 10 maja 2019 r.
foto_news
        Wczoraj (9 września) w trakcie Olsztyńskiej Gali z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża odebrałem medal pamiątkowy nadany z tej okazji. Medal ten odebrałem w imieniu wszystkich strażaków ochotników zrzeszonych w naszym Związku za wspieranie idei pomoc. Dziekuję za pomoc organizacyjną udzielaną dla PCK oraz za każy litr oddanej krwi przez Kluby Honorowych Dawców Krwi działające przy OSP oraz każdemu strażakowi, który oddaje krew. 
Grzegorz Matczyński
Dyrektor Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP w Olsztynie
więcej olsztyn24.com
czytaj całość ...
Świadectwo w mundurach
autor: Ks. Dariusz Sonak Środa, 08 maja 2019 r.
foto_news
  Kiedy w Korszach rozlegają się syreny alarmowe, wszyscy wiedzą, jaka jednostka już mknie na ratunek…
 Po II wojnie światowej 15 października 1946 r. powstała Ochotnicza Straż Pożarna w Korszach. Założycielami byli: Stanisław Rek (fotograf), Alojzy Duchna (kominiarz) oraz Ludwik Dobrowolski (kierownik apteki). Wraz z innymi ochotnikami korzystając z ręcznej pompy i konnego wozu ratowali społeczność z niejednego pożaru.
Dziś jest to jedyna straż w gminie Korsze. – Kiedyś były tzw. straże zakładowe, ale po reorganizacji została jedna i jest włączona do krajowego systemu ratowniczego – mówi Sławomir Krupczak, komendant. – Nasza załoga liczy niecałe 30 osób. Jest wśród swoich członków 6 strażaków, którzy pracowali w PSP. Ich zaangażowanie jest dla nas bardzo ważne.
czytaj całość ...
Świętowaliśmy
autor: GM Poniedziałek, 06 maja 2019 r.
foto_newsW wielu miejscowośćiach świętowaliśmy Dzień Strażaka i w różny sposób. Były zawody, apele, przekaznia sprzetu i inne wydarzenia. Poniżej migawki z Fromborka oraz z Markus.

W sobotę 4 maja 2019 do Zwierzna zjechali się strażacy — ochotnicy z terenu gminy Markusy, aby wspólnie uczcić dzień strażaka. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej, którą pięknie odprawił Proboszcz z parafii w Zwierznie. Następnie — alarmowo - wszystkie jednostki udały się na boisko znajdujące się na terenie szkoły, aby rywalizować w zawodach sportowo-pożarniczych. Nasza jednostka startowała jako pierwsza i jako pierwsza zawody ukończyła, „zgarniając” kolejne trofea do naszej gabloty https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png:-) Mówiąc krótko — również w tym roku jesteśmy mistrzami gminy w sportach pożarniczych. (Bojówka 1 miejsce, Sztafeta 1 miejsce (ex aequo z OSP Markusy), Klasyfikacja generalna 1 miejsce). - info OSP Krzewsk
czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]


Informacje

Wspierają nasze działania

Newsletter

Kalendarium

brak wpisów

Galeria

Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 2321750