logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości
autor: Maciej Jasiński Czwartek, 09 listopada 2023 r.
foto_newsDruhny i Druhowie
105 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Różne były losy naszego Kraju przez wszystkie te lata. Zawsze jednak strażacy, wśród wielu innych, wykazywali ogromne zaangażowanie w walce o odzyskanie niepodległości, utrzymanie wolności i decydowanie o losach wspólnej Ojczyzny. Zarówno dbałością o bezpieczeństwo swoich małych ojczyzn, jak i przywiązaniem do spraw tej dużej Ojczyzny, niejednokrotnie okazywali swoją lojalność i patriotyczną postawę.
      Już w tę sobotę – 11 listopada – będziemy obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Niech nie zabraknie w tym dniu odświętnych strażackich mundurów – spotkajmy się na uroczystych zbiórkach przy remizach, niech na masztach pojawią się biało-czerwone flagi, niech zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego. Jeszcze Polska nie zginęła…
To nasz wspólny potencjał i tożsamość.
czytaj całość ...
OSP Skarlin z nowym samochodem
autor: Maciej Jasiński Sobota, 04 listopada 2023 r.
foto_news Najstarsza jednostka w gminie Nowe Miasto Lub. – OSP KSRG Skarlin – z „najmłodszym” samochodem.
W piątek, 3 listopada, nastąpiło oficjalne przekazanie do użytkowania nowego wozu bojowego (już drugiego dla tej jednostki w ciągu dwóch lat) – lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Volkswagen Crafter. Do tej uroczystej chwili skarlińscy druhowie – na czele ze swoim Prezesem Edmundem Bartychą – szykowali się i uzbrajali samochód już od września. Parametry nowego wozu robią wrażenie – napęd 4×4, sześcioosobowa kabina, agregat niskociśnieniowy, zbiornik na wodę, elektryczna wyciągarka, maszt oświetleniowy. Robi wrażenie również dofinansowanie otrzymane z Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
czytaj całość ...
Zapalamy znicze na mogiłach strażaków
autor: Maciej Jasiński Wtorek, 31 października 2023 r.
foto_news

Gdy nadejdzie czas ciszy i zadumy odwiedzamy cmentarze i groby bliskich zmarłych. Jak co roku w dniach poprzedzających Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny zapalamy znicze na mogiłach „wiecznie czuwających” – strażaków zawodowych i ochotników, którzy odeszli z naszych szeregów.

czytaj całość ...
Ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Brąswałd
autor: Maciej Jasiński Niedziela, 22 października 2023 r.
foto_news21 października 2023 w Brąswałdzie (pow. olsztyński) odbyła się uroczysta zbiórka z okazji ślubowania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru OSP Brąswałd oraz złożenia przez Naczelnika OSP dh. Macieja Zajkowskiego meldunku Dyrektorowi Zarządu Wykonawczego dh. Maciejowi Jasińskiemu.
czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4021247