logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Remiza OSP w Rybnie
autor: GM Poniedziałek, 29 listopada 2021 r.
foto_news W dniu 27 listopada 2021 roku odbyła sie uroczystośc oddania nowowybydowanej remizy OSP w Rybnie pow działdowski. Remiza to nowoczesny, ekologiczny budynek o warości 1 189 999 zł. Powstała ona z dofinansowaniem ze środków rządowego funduszy inwestycji lokalnych. Jednocześnie odbyło się przekaznie uzywanego samochodu i łodzi przez KW PSP. 
czytaj całość ...
Strażacy sadzą las.
autor: GM Piątek, 19 listopada 2021 r.
foto_news W dniu 18 listopada w lasach nadleśnictwa Bartoszyce w miejscowości Pieny spotkali się strażacy z powiatu bu uczcić jubileusz powstania Związku OSP RP. Na spotkanie zaprosił prezes ZOP ZOSP RP w Bartoszycach Zygmunt Pampuch, a zarazem Nadleśniczy Nadleśnictwa Bartoszyce. Obok strażaków ochotników do sadzenia dębów staneli także samorządowcy, strażacy PSP, wojskowi. Pod czujnym okiem leśników przez ok 40 min uczestnicy obsadzili wyznaczony areał. 
czytaj całość ...
Projekt ustawy o OSP
autor: ZOSP RP / GM Czwartek, 18 listopada 2021 r.
foto_news Zarząd Główny ZOSP RP na swym posiedzeniu przyjął stanowisko ws. rządowego projektu ustawy o ochotniczych strażach pożarnych skierowanego do Sejmu w dniu 9 listopada.
Jest to projekt niekonsultowany, różny od przedstawianych dotychczas, który z jednej strony powiela wiele dotychczasowych rozwiązań z ustawy o ochronie przeciwpożarowej, a z drugiej wprowadza rozwiązania, które ograniczają samodzielność ochotniczych straży pożarnych poddając je pod kontrolę Państwowej Straży Pożarnej.
więcej na stronie ZOSP
 RP 
czytaj całość ...
11 listopada - Gronowo Elbląskie
autor: AW _ OSP Gronowo Elbląskie Wtorek, 16 listopada 2021 r.
foto_news

Dzień, 11 listopada, to jedna z ważniejszych dat na kartach historii Polski. Tego dnia, 103 lata temu, odzyskaliśmy niepodległość. To data poprzedzona wieloma walkami, powstaniami, wojnami i zaborami. Okupiona wieloma rannymi, zabitymi i zaginionymi. To dzięki waleczności naszych przodków dziś możemy żyć w wolnej Polsce.

czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3276976