logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Konkurs kronik.
autor: GM Wtorek, 01 czerwca 2021 r.
foto_news
 Oddział Wojewódzki ZOSP RP informuje, że jak co roku ogłasza nabór kronik do ogólnopolskiego Konkursu Kronik zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie Związku. 
Mamy nadzieję, że okres ograniczonej działalności statutowej, spowodowanej pandemią COVID-19 wpłynął pozytywnie na porządkowanie dokumentacji OSP i dał czas na spokojne pisanie kronik. Na kroniki przesłane przez Oddziały Powiatowe oczekujemy do 31 lipca br. Do kroniki należy dołączyć kartę zgłoszenia. Informujemy, że wg naszych statystyk prawie 200 OSP prowadzi kroniki, a ilość kronik przesyłanych na konkurs jest bardzo mała. 

czytaj całość ...
Instalacje fotowoltaiczne.
Wtorek, 15 czerwca 2021 r.
foto_news Informujemy, że OW ZOSP RP podpisał współpracę z firmą EXPERT SYSTEM GROUP z branży fotowoltaicznej. W ramach tej współpracy rekomendujemy wymienianą firmę. Informujemy, że w ramach porozumienia możliwa jest forma dofinansowania lokalnych OSP, w przypadku przekazania kontaktu do osoby zainteresowanej i finalizacji montażu instalacji fotowolticznej. Więcej w materiałach przesłanych komendantom gminnym Związku.

Osobą do kontaktu jest dyrektor regionalny Pan Bartosz Siwek ( 505 786 790  -  b.siwek@es-g.pl )

 

czytaj całość ...
Stanowisko Związku OSP RP w sprawie projektu ustawy o osp.
autor: GM/ZOSP RP Poniedziałek, 24 maja 2021 r.
foto_news Zarząd Główny ZOSP RP przyjął 20 maja br. uchwałę dotyczącą zajęcia stanowiska w sprawie ustawy o ochotniczej straży pożarnej.

ZOSP RP z uznaniem przyjął zapowiedź zmiany stanowiska rządu w sprawie dodatków do emerytur dla strażaków ochotników zawartą w projekcie ustawy o OSP.

Związek negatywnie zaopiniował proponowane w projekcie ustawy rozwiązania w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz organizacji i zakresu działania OSP.

Zdaniem Związku rozwiązanie systemowe powinny być zawarte w ustawie o ochronie przeciwpożarowej oraz ustawie o ochronie ludności.
więcej Związek OSP RP 

czytaj całość ...
Konsultacje społeczne dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarne
autor: GM/ZOSP RP Środa, 19 maja 2021 r.
foto_news Związek OSP RP realizując cele statutowe w zakresie reprezentowania interesów OSP zorganizował konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP  dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej, mimo że z formalnego punktu widzenia konsultowany dokument jest co najwyżej propozycją przyszłego projektu ustawy.

link do materiału w tym ankiety - Prosimy w wypełnienie ankiet 
czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3138385