logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Szkolenie opiekunów MDP
autor: Maciej Jasiński Poniedziałek, 04 grudnia 2023 r.
foto_newsW dniach 1-3 grudnia br. odbyło się szkolenie opiekunów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Przez trzy dni intensywnych warsztatów zorganizowanych przez Oddział Wojewódzki Związku OSP RP wspólnie z Forum Instruktorów Ratownictwo i Edukacja Drużyn Ratowniczych opiekunowie strażackich „młodzieżówek” z Warmii i Mazur doskonalili swoje umiejętności pracy z młodzieżą.
czytaj całość ...
Posiedzenie Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. warmińsko-mazurskiego
autor: Maciej Jasiński Środa, 29 listopada 2023 r.
foto_newsWe wtorek 28 listopada 2023 roku w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie odbyło się plenarne posiedzenie Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
W obradach wzięli udział również szefowie Komisji Rewizyjnej i Sądu Honorowego oraz Komisji Historycznej i Komisji ds. Młodzieży i Kobiet Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP.
czytaj całość ...
Złoty Znak Związku w 110. rocznicę założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielkowie
autor: Maciej Jasiński Niedziela, 19 listopada 2023 r.
foto_news Ochotnicza Straż Pożarna w Zielkowie (pow. iławski) obchodzi 110. rocznicę założenia. Złoty Znak Związku dla zasłużonej jednostki.
Od 1912 roku zielkowska OSP chroni miejscowość i okolice przed pożarami, służy pomocą podczas klęsk żywiołowych. Ponad 110 lat istnienia to również, a może przede wszystkim, bogata działalność społeczna, spajająca lokalną wspólnotę. To udział w uroczystościach religijnych i patriotycznych. To dbałość o język polski w przygranicznej miejscowości II Rzeczpospolitej. To poszanowanie dla tradycji, poszanowanie dla strażackiego munduru, niezależności i ochotniczego ceremoniału.
czytaj całość ...
Nowy wóz bojowy w rękach ochotników z OSP Mątki
autor: Maciej Jasiński Sobota, 18 listopada 2023 r.
foto_news Przyprowadzony i przywitany hucznie w poniedziałek – w piątek 17 listopada oficjalnie trafił w ręce druhów z OSP Mątki. Nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault Master rozpoczął służbę w podziale bojowym.
czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4021235