logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Ostatnie pożegnanie.
autor: GM/ Jan N. Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.
foto_news
21 stycznia odbył się pogrzeb druha Ryszarda Ostaszewskiego - poniżej wspomnienie o nim Jana Narewskiego 

Śp. druh Ryszard Ostaszewski. Był ponad pół wieku strażakiem ochotnikiem. Urodził się w Grójcu na Mazowszu – na południe od Warszawy. Jako młody mężczyzna wchodzący w dorosłe życie w latach 60-tych przyjechał na Warmię i osiedlił się w okolicach Lidzbarka Warmińskiego, poznał Marię i założył rodzinę. Kilknaście lat później przyjechali na Mazury – do Szestna, gdzie rozpoczął pracę w miejscowym Państwowym Gospodarstwie Rolnym i jak mówił:  tu znalazł swój dom.

Z kilkunastoletnim już doświadczeniem w ochotniczej straży pożarnej włączył się w działalność zakładowej straży pożarnej w miejscu pracy. Strażacy widząc jego talent organizatorski i pracowitość, wybrali go na naczelnika jednostki, a potem na prezesa.

czytaj całość ...
Transport pacjentów do punktów szczepień
Czwartek, 21 stycznia 2021 r.
foto_news
 Rząd oraz przedstawiciele państwowej i ochotniczej straży pożarnej podejmują współpracę w realizacji Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19. KPRM przekaże strażakom środki ochronne potrzebne do przeprowadzenia bezpiecznych i skutecznych szczepień. Z kolei członkowie OSP wesprą rząd w edukacji społeczeństwa oraz motywowaniu obywateli do decyzji o przystąpieniu do programu.

wytyczne 
czytaj całość ...
Drony w OSP
autor: GM Czwartek, 07 stycznia 2021 r.
foto_news
   W związku z wejściem w życie regulacji dotyczących lotów bezzałogowymi statkami powietrznymi dotychczasowi posiadacze uprawnień VLOS i BVLOS muszą zarejestrować się oraz dokonać konwersji dotychczasowych uprawnień na nowe wymagania.
     Wszelkie informacje na stronie https://drony.ulc.gov.pl/ 
Pamiętaj - jeśli chcesz latać zarejestruj się i lataj zgodnie z prawem.  


czytaj całość ...
1%
autor: GM Wtorek, 05 stycznia 2021 r.
foto_news        W imieniu ponad 320 ochotniczych straży pożarnych dziekujęmy za przekaznie im 1 procentu podatku za rok 2019 w kwocie ponad 240 tys zł. (szczegóły TUTAJ)
        Prosimy o pamięć i przekazanie go także za rok 2020. Zachęcamy osoby, które jeszcze nie przekazywały 1% dla ZOSP RP - KRS 0000 116 212 o wsparcie tą drogą jednostek OSP. Zgromadzona kwota za rok 2019 pozwoli na zakup sprzętu dla OSP - sprzętu który ratuje życie i chroni strażaka  (za 240 tys zł można zakupić np 320 hełmów strażackich). 
czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3048432