logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Jubileusz 120-lecia strażackiej służby w Barczewie
autor: GM Poniedziałek, 13 sierpnia 2018 r.
foto_news

W dniu 10 oraz 11 sierpnia strażacy OSP w Barczewie świętowali 120 lecie. Uroczystości rozpoczęły się od odsłonięcia pamiątkowej tablicy na cmentarzu komunalnym w Barczewie. Następnie przed odnowioną remizą strażacką OSP w Barczewie została udekorowana Złotym Znakiem Związku, wręczono także odznaki wyróżniającym się strażakom. O historii ochrony ppoż. na Warmii mówił dr Władysław Świeczkowski - przewodniczący Komisji Historycznej OW ZOSP RP. Jego prelekcję poprzedziły podziękowania dla osób i instytucji współpracujących z OSP, a zakończył wspólny obiad.

czytaj całość ...
Informacja o tegorocznym obozie MDP
autor: GM Poniedziałek, 13 sierpnia 2018 r.
foto_news

Dobiegł końca letni wypoczynek członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - ostatni turnus zakończył się w niedzielę - 5 sierpnia. Jak co roku młodzież wypoczywała nad brzegiem jeziora Luterskiego w Kikitach na terenie gminy Jeziorany. Powoli młodzież przygotowuje się do powrotu w szkolne mury. Ale zanim to nastąpi w terminie 31 sierpnia - 2 września w Licheniu Starym odbędą się Krajowe Zawody MDP  w których reprezentować nasze województwo będą dziewczęta z Brzozia Lubawskiego i chłopcy z Kalinowa.

czytaj całość ...
IV przegląd orkiestr dętych w Płośnicy.
autor: GM Poniedziałek, 06 sierpnia 2018 r.
foto_news
Członkowie OSP oraz orkiestra dęta w Płośnicy pamiętają o swoim kapelmistrzu Janie Wiśniewskim, który zmarł 30 czerwca 2011r. By pamięć ta trwała zorganizowano już IV przegląd orkiestr jego imienia. Przegląd, który odbył się w dniu 5 sierpnia był okazją do świętowania dla całej miejscowości bo był połączony z festynem wiejskim. W Młodzieżowej Orkiestrze Dętej w Płośnicy obok młodzieży występują także dzieci, które nadają jej dużo kolorytu i zapewniają ciągle nowe kadry do dzieła które zapoczątkował Jan Wiśniewski w 1979 roku i z powodzeniem kontynuuje kapelmistrz Piotr Klonowski z Jadwigą Józefowicz opiekunką mażoretek.
czytaj całość ...
Dylematy jubileuszowe
autor: WMŚ Wtorek, 24 lipca 2018 r.
foto_news
Polecam poniższy tekst wszystkim którzy planują jubileusz OSP. Tekst był zamieszczony w nr. 3 str. 33 "STRAŻAK"

WARMIŃSKO – MAZURSKIE DYLEMATY JUBILEUSZOWE

         Nie umniejszając roli straży pożarnych w czasach niemieckich trzeba mieć świadomość, że na Warmii i Mazurach po 1945 roku zakładano OSP na podstawie prawa polskiego. Ich działalność opierano na tradycjach kulturowych i obyczajowych charakterystycznych na ziemiach niedawnego zamieszkiwania osadników z różnych regionów Polski. 

czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3089481