logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Warmińsko - Mazurska Konferencja Programu Równać Szanse
autor: GM Piątek, 11 maja 2018 r.
foto_news
Zapraszamy na Warmińsko - Mazurską Konferencję Programu Równać Szanse, która odbędzie się 24 maja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko - Mazurskiego.
Na konferencję zapraszamy przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych, ośrodków kultury i organizacji pozarządowych pracujących z młodzieżą.
W trakcie konfersencji przewidziano warsztaty - Jak włączyć OSP w działania służace rozwojowi kompetencji młodych ludzi?
Więcej w tym formulasz zgłoszenia pod adresem strony
Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych
Dziękujemy, że jesteście! Obchody Dnia Strażaka i rozstrzygnięcie naszej akcji na najpopularniejsze OSP w regionie
autor: Gazeta Olsztyńska Poniedziałek, 07 maja 2018 r.
foto_newsOficjalny Wojewódzki Dzień Strażaka Ochotnika zaczął się mszą w kościele św. Franciszka z Asyżu. Dziesiątki pięknie umundurowanych strażaków wraz z rodzinami zapełniło ławy świątyni.

— Mamy piękną, potrzebną, ale również niebezpieczną pracę i pasję, dlatego opatrzności Bożej nigdy nie za dużo — podkreślali zgromadzeni.

Po mszy odbył się przemarsz paradny do Centrum Konferencyjnego UWM. Przechodnie aż przecierali oczy ze zdumienia, widząc kolumnę, której przewodziły lidzbarskie mażoretki.
więcej na stronie Gazety Olsztyńskiej

Komkurs ARiMR
autor: GM Wtorek, 08 maja 2018 r.

Informujemy, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, podobnie jak w roku ubiegłym, ogłosiła konkurs dla jednostek OSP. W tym roku pt. „Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi”.

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej w programie Power Point o tematyce tytułowej konkursu oraz przeprowadzenie spotkań, podczas których zostanie ona zaprezentowana w różnych grupach wiekowych (przedszkola, szkoły podstawowe i średnie, mieszkańcy miejscowości, w której zlokalizowana jest OSP). Prace konkursowe można przesyłać od 1 czerwca 2018 r. do 15 sierpnia 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego) pod adres: Warmińsko-Mazurski OR ARiMR, 10-038 Olsztyn, ul. Św. Wojciecha 2

czytaj całość ...
Obóz MDP - sezon 2018
autor: GM Wtorek, 24 kwietnia 2018 r.
foto_news

Uprzejmie informujemy, że Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie przystąpił do organizacji Obozu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Kikitach. Wieloletnią tradycją (ponad 20 letnią) jest organizowanie obozu pod namiotami na leśnej polanie w pobliżu Jeziora Luterskiego.

Koszt 14-dniowego turnusu wynosi ok 870 zł. Ostateczne koszty uzależnione są od wielkości dotacji pochodzących z źródeł zewnętrznych. Otrzymaliśmy informację o wstępnym dofinansowaniu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji reprezentowanej przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w kwocie wstępnej 68 121 zł dla naszego województwa, co daje na uczestnika kwotę ok 324 zł. Pozostałe koszty pokrywają OSP, gminy lub uczestnicy.

Planowane terminy 14-dniowych turnusów:

  1. 24.06 – 7.07. 2018  turnus szkoleniowy dla członków MDP
  2. 8.07 – 21.07.2018  turnus szkoleniowy dla członków MDP
  1. 22.07 – 4.08.2018  turnus szkoleniowy dla członków MDP

Prosimy o zorientowanie się w potrzebach tego typu szkoleń i zabezpieczenie środków na w/w cel. Zgłoszenia pisemne - ilościowe z uwzględnieniem turnusu w rozbiciu na chłopców i dziewczęta należy przesłać na adres: Biuro Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Olsztynie. w terminie do dnia 10 maja  br. Na zgłoszeniach proszę podać nazwisko i telefon osoby prowadzącej sprawę.

Dodatkowe informacje można uzyskać u Komendanta Obozu  - Leona Wiśniewskiego

strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3085694