logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Sztandar dla OSP w Kumielsku pow. piski.
autor: GM Wtorek, 09 października 2018 r.
foto_news        W dniu 7 październkia odbyła się uroczystość nadania sztandaru dla OSP w Kumielsku ufundowanego przez lokalną społeczność. Sztandar w imieniu prezydium ZOW ZOSP RP wręczył jego członek Jan Narewski. Na uroczystość która odbyła się w z okazji 70 lecia powstania OSP zaprosił nas prezes OSP Sławomir Duda oraz Burmistrz Białej Piskiej Wojciech Stępniak, który jest także prezesem Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP.
czytaj całość ...
OSP sprzeda samochód
autor: GM Wtorek, 09 października 2018 r.
foto_newsOSP Wiartel z pow. piskiego ma na sprzedaż samochód ratowniczo - gaśniczy GCBA 6/32
więcej na allegro

Wybory samorządowe 2018
autor: GM Piątek, 05 października 2018 r.
foto_news

Szanowne Druhny, Szanowni Druhowie,

Strażacy Ochotnicy Województwa Warmińsko-Mazurskiego,

 na wstępie serdecznie Was pozdrawiam i dziękuję za ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa i ochrony mieszkańców naszego regionu.

 Zrzeszeni w OSP strażacy to powszechnie uznana i doceniana przez społeczeństwo organizacja ratowników współpracująca z samorządami terytorialnymi realizującymi zadania z zakresu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Zarówno samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, jak też samorządy powiatowe i gminne doceniają tę społeczną misję OSP i udzielają maksymalnie możliwej pomocy w zapewnieniu środków na działalność ratowniczą i statutową. Doceniana jest również bogata historia poszczególnych OSP i Związku OSP RP oraz nasz wkład w rozwój społeczeństwa obywatelskiego, integrację lokalnych społeczności, pielęgnowanie tradycji i kultury ludowej. Bardzo często działacze samorządowi są także członkami OSP i dbają o potrzeby strażackie w gminie, powiecie
i województwie.

czytaj całość ...
"Z myślą o niepodległej" - konferencja historyczna
autor: GM Poniedziałek, 01 października 2018 r.
foto_news

W dniu 29 września w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się konferencja historyczna pod tytułem Z MYŚLĄ O NIEPODLEGŁEJ. Konferencję otworzył Marszałek Województwa - Prezes ZOW ZOSP RP Gustaw Marek Brzezin, a wśród gości znaleźli się m.in. Starosta nowomiejski Andrzej Ochlak i burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank. W trakcie konferencji wygłoszono następujące referaty:

Z działalności strażackiej w latach 1920 – 1939 na przykładzie ziemi lubawskiej i nowomiejskiej - dr Andrzej Korecki (Nowe Miasto Lubawskie)

Ziemia lubawska w latach 1918 – 1920 - dr Tomasz Wyżlic (OBN – Olsztyn)

Osadnictwo z kresów wschodnich na Warmii i Mazurach w latach 1945 – 1948 - mgr Piotr Bojarski (OBN - Olsztyn)

 

czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3085685