logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Obóz MDP 2011
autor: GM Piątek, 08 kwietnia 2011 r.
foto_news
               Uprzejmie informujemy, że Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie przy współpracy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, organizuje Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Kikitach .Wieloletnią tradycją jest organizowanie obozu pod namiotami na leśnej polanie w pobliżu Jeziora Luterskiego.
 
czytaj całość ...
Wojwewódzkie obchody Dnia Strażaka
autor: GM Środa, 11 maja 2011 r.
foto_news
11 maja w Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa a następnie uczestnicy uroczystości przeszli do Urzędu Wojewódzkiego.
 

czytaj całość ...
Strażacy w hołdzie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II
autor: GM Środa, 04 maja 2011 r.
foto_news
Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego w Dobrym Mieście oraz Zarząd Oddziału Powiatowego w Olsztynie organizują w dniu 14 maja kolejne już – spotkanie Strażaków Ochotników w Hołdzie Janowi Pawłowi II. Spotkanie odbędzie się w Głotowie gmina Dobre Miasto, początek o godz. 12.30 – zbiórka strażaków.
W programie spotkania:
-        Uroczysta Msza Święta w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela i Świętego Floriana pod przewodnictwem ks. Bp Juliana Wojtkowskiego
-        Droga Krzyżowa w Kalwarii Warmińskiej - obok świątyni, w malowniczym wąwozie znajduje się wspaniała KALWARIA WARMIŃSKA. Zbudowano ją w latach 1878-1894. W murowanych z kamienia i cegły kaplicach znajdują się artystycznie wykonane rzeźby, ukazujące naturalistycznie mękę Chrystusa. 
-        Złożenie kwiatów pod Krzyżem Papieskim – ustawionym w 2009 roku w czasie IV spotkania strażaków ochotników
Organizatorzy zachęcają wszystkich strażaków do udziału w mundurach galowych. Spotkanie to będzie już spotkaniem pod nazwą VI spotkanie Strażaków Ochotników w Hołdzie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

Konferencja w Sejmie
autor: GM Wtorek, 10 maja 2011 r.
foto_news
    Wczoraj – 9 maja w Sejmie RP odbyła się konferencja „Rola Ochotniczych Straży Pożarnych w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym”
     Organizatorem konferencji był Poselski Zespół Strażaków a uczestniczyli w niej strażacy ochotnicy z całej Polski oraz Komendanci Wojewódzcy PSP. Obecny także był Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji a także Prezes Waldemar Pawlak. Przewodnicząca poselskiego zespołu strażaków Krystyna Skowrońska przedstawiła informacje o pracy zespołu i jej efektach, a Komendant Główny PSP informację o rozwoju KSRG.
    Nasze województwo reprezentowali

czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3089509