logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Cyfryzacja telewizji naziemnej w Polsce
autor: gm Czwartek, 29 listopada 2012 r.
foto_news
Drodzy Druhowie!
 
Rozpoczął się proces cyfryzacji telewizji naziemnej w Polsce. Telewizja będzie teraz nadawała programy w lepszej, cyfrowej jakości. Wiąże się to ze stopniowym wyłączaniem emisji analogowej, które ostatecznie zostanie zakończone dnia 23 lipca 2013 r.
Istotnym problemem dla osób starszych i niepełnosprawnych może być brak możliwości montażu anten, które są zamontowane lub powinny być umieszczone na znacznej wysokości. Brak fizycznej możliwości wykonania takich czynności przez te osoby może uniemożliwić im odbiór telewizji.
Ochotnicze Straże Pożarne cieszą się dużym zaufaniem wśród społeczeństwa, w naszym województwie zrzeszają prawie 18.000 członków i są w stanie dotrzeć do każdego potrzebującego. Posiadają również odpowiednie zaplecze techniczne.
W związku z tym zwracam się z prośbą, abyście Drodzy Druhowie, w miarę swoich możliwości, pomogli osobom, które same nie są w stanie poradzić sobie z montażem lub przestawieniem anten znajdujących się na dużych wysokościach, bądź dokonać prostych technicznych czynności związanych z zamontowaniem dekodera.
Pełna informacja o procesie cyfryzacji telewizji naziemnej dostępna jest na stronie www.cyfryzacja.gov.pl
                                                                     Prezes ZOW ZOSP RP - woj warmińsko-mazurskiego                                                                                                                    Jacek Protas
Wyniku konkursów - fotograficznego i kronik
autor: GM Poniedziałek, 19 listopada 2012 r.
foto_news

Dzisiaj 19 listopada odbyło si e spotkanie podsumowujące  Wojewódzki Konkurs Fotograficzny ZOSP RP i PSP, konkurs Kronik ZOSP RP, oraz wyników lekkoatletycznych PSP.

Grzegorz Matczyński – dyrektor Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP w Olsztynie oraz Jan Słupski -  Komendant Wojewódzki PSP spotkali się z osobami wyróżnionymi i nagrodzonymi. Szczegółowe informacje o wynikach konkursów przedstawiają załączone slajdy.

Gratulujemy wyróżnionym i oczekujemy na kolejne prace w konkursach 2013 roku
czytaj całość ...
Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Płośnicy - osiągnięcia w 2012 roku
autor: Piotr Klonowski / GM Wtorek, 20 listopada 2012 r.
foto_news
Powoli zaczynamy myśleć już o sylwestrze i czekających nas zadaniach w przyszłym roku. Jest to tez okres kiedy podsumowujemy nasze dokonania w bieżącym roku. Poniżej publikuję informację z niektórych osiągnięć Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Płośnicy.
Był to z pewnością inny rok niż poprzednie, bo rok bez kapelmistrza Jana Wiśniewskiego, który zmarł w 2011 roku. Jego miejsce pełni obecnie wychowanek i uczeń mistrza Jana – Piotr Klonowski. Poniższe informacje pochodzą z jego dokumentacji, pokazują część z występów i osiągnięć orkiestry.
czytaj całość ...
Akcja 1 % - dane za rok podatkowy 2011
autor: GM Poniedziałek, 12 listopada 2012 r.
foto_news   Została podsumowana akcja pozyskiwania 1% z podatku dochodowego dla ZOSP RP. W kraju zebrana kwota to prawie 2,5 mln zł. Nasze województwo pozyskało wpłaty w wysokości 170 tys. zł co jest piątym wynikiem w kraju. Nasze działania wsparło 2620 podatników, którym za to dziękujemy. Liderem w tym roku został powiat mrągowski. szczegółowe informacje na załączonych planszach.
  Wykaz Ochotniczych Straży Pożarnych i kwot jakie pozyskały znajduje się w zakładce informacje - przekaż 1%.
   Cztery OSPw województwie działają jako samodzielne Organizacje Pożytku Publicznego - dokonały stosownych rejestracji i zmian w statutach. Jednostki te to:
  
czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4066198