logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Pamięć
autor: GM Środa, 31 października 2012 r.
foto_news
     Dzień Wszystkich Świętych – to dzień kiedy odwiedzamy groby naszych rodzin. Pamiętajmy w tym dniu także o grobach naszych koleżanek i kolegów, którzy razem z nami działali w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych.
   Nie pozwólmy by za nas świadczyły tylko kamienie, zapalmy znicze na mogiłach i w miejscach pamięci strażaków, nie pozwólmy by zgasła nasza pamięć.
     Wspomnijmy naszych Prezesów, którzy razem z nami działali na rzecz rozwoju strażackiego ruchu. Prezesami Zarządu Wojewódzkiego, których nie ma wśród nas byli:

czytaj całość ...
Nowy samochód dla OSP Stawiguda
autor: MŁ Poniedziałek, 29 października 2012 r.
foto_news

Ze strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawigudzie od kilku dni wyjeżdża do akcji nowy samochód pożarniczy. Jest nim MAN, skarosowany przez firmę „Stolarczyk”. Całkowity koszt pojazdu wyniósł 671 tys zł., z czego 150 tys. ze środków będących w dyspozycji ZOSP RP, kolejne 150 tys. KSRG. Pozostałe fundusze pochodziły z budżetu Gminy.


czytaj całość ...
Ciekawostki ze Słowenii.
autor: GM Środa, 24 października 2012 r.
foto_news
     W dniach 17 do 20 października uczestniczyłem w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie na terenie Słowenii. W trakcie ciekawej wizyty zwiedzaliśmy min: centrum kierowania ruchu drogowego na autostradzie, stację pogotowia ratunkowego, siedzibę straży pożarnej, centrum szkoleniowe AMZS (Automobil Klub Słowenii).

czytaj całość ...
Kalendarz na 2013 rok.
autor: GM Wtorek, 09 października 2012 r.
foto_news
    Informujemy że przystępujemy do przygotowania kalendarza na 2013 rok.  Jego wygląd będzie podobny do tego z 2012 - z dużymi zdjęciami z działań ratowniczych. Zachęcamy do przesłania ciekawych i dobrych jakościowo zdjęć które można by wykorzystać w nowym kalendarzu na 2013 rok --  oczywiście z prawami do publikacji i danymi autora zdjęcia. Fotografie, które zostana przesłane do OW ZOSP RP w Olsztynie wykorzystane zostaną nieodpłatnie.
     Tematem przewodnim kalendarza będą działania ratownicze straży pożarnych - rola i znaczenie dla ochrony środowiska naturalnego kalendarz jest realizowany wspólnie z KW PSP Olsztyn oraz przy wsparciu WFOŚiGW w Olsztynie.
      Na materiały od strazaków i sympatyków z naszego województwa czekamy w terminie do 15 października pod adresem  olsztyn@zosprp.pl 


strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4102265