logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Nadzwyczajny Zjazd ZOSP RP
autor: GM Środa, 08 czerwca 2016 r.
foto_newsW sobotę 4 czerwca odbył sie Nadzwyczajny Zjazd ZOSP RP. W jego obradach w Warszawie uczetniczyli nasi delegaci - Andrzej Ochlak, Gawryluk Aleksander, Grynhagel Mieczysław, Lemiech Julian, Mikulak Stanisław, Strażewicz Wacław. Zjazd podjął uchwałe zmieniającą statut Związku. O zmianach napiszemy szerzej po ich zatwierdzeniu przez sąd.
www.zosprp


czytaj całość ...
Akcja Aktywizacja - OHP
autor: Katarzyna Milczarek Środa, 08 czerwca 2016 r.

Ochotnicze Hufce Pracy prowadzą na Warmii i Mazurach rekrutację do projektu „Obudź swój potencjał” dla osób w wieku 18-24 lata i „Akcja Aktywizacja” dla dwóch grup wiekowych 15-17 lat i 18-24 lata. OHP oferują indywidualne i kompleksowe formy pomocy. Stwarzana jest możliwość skorzystania, w zależności od wieku, m.in. z: kursów zawodowych, kwalifikacyjnych kursów zawodowych, kursów językowych, kursów komputerowych (w tym ECDL), kursów prawa jazdy kat. B, kursów przedsiębiorczości i wizażu połączonego z usługą stylisty. Ostatnim etapem projektów dla osób pełnoletnich są staże zawodowe, pozwalające na praktyczne sprawdzenie nabytej wiedzy i umiejętności w zakładach pracy.

Dodatkowo uczestnicy projektów obejmowani są wsparciem w postaci bezpłatnego wyżywienia, zwrotu kosztów dojazdu na zajęcia, stypendiów szkoleniowych i stażowych oraz zwrotu kosztów opieki nad dzieckiem, bądź osobą zależną. Wszystko to ma na celu kompleksowe rozwiązanie problemów i barier do tej pory uniemożliwiających zgłaszającym się do jednostek OHP młodym ludziom aktywizację zawodową, a co za tym idzie udany start w dorosłe życie. Wiecej informacji na www.warminsko-mazurska.ohp.pl:

VI strażacka akcja sprzątania dna rzeki Krutyni
autor: OSP Krutyń Wtorek, 31 maja 2016 r.
foto_newsChoć dno Krutyni jest sprzątane regularnie od sześciu lat, to z każdym rokiem strażacy wyławiają z dna rzeki setki kilogramów nieczystości. Kilkadziesiąt worków śmieci zebrano podczas tegorocznej akcji, która odbyła się 21 maja.
czytaj całość ...
MDP Zielkowo na spotkaniu Najlepsi z najlepszych
Wtorek, 17 maja 2016 r.
foto_news

               W niedziele tj.08.05.16r. wraz z naszą młodzieżą pojechaliśmy do Warszawy po odebranie dyplomów za udział w konkursie "Najlepsi z najlepszych". Konkurs polegał na przygotowaniu sprawozdania działalności MDP za miniony rok.

 Wyjechaliśmy bladym świtem by korzystając z okazji pobytu w stolicy zobaczyć kilka ciekawych obiektów.

Pierwszym punktem było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Młodzi druhowie wraz z opiekunami z zainteresowaniem oglądali trybuny, podziwiając doskonałe widoki, myśląc o tym, że być może w przyszłości wrócimy tu na mecz naszej reprezentac
czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3951736