logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Dwie stulatki - OSP Rybno i OSP Warpuny
autor: MJ Niedziela, 03 lipca 2022 r.
foto_news

 Na Warmii i Mazurach „stulecie” jednostki OSP oznacza pamięć o poprzednikach i urzeczywistnianie tej samej zaszczytnej misji – służby dla społeczeństwa.
 W sobotę, 2 lipca, swoje 100-lecie obchodziły dwie jednostki z gm. Sorkwity, pow. mrągowski: OSP Rybno i OSP Warpuny. W uznaniu tego jubileuszu sztandary obu jednostek zostały odznaczone Złotymi „Medalami Za Zasługi Dla Pożarnictwa” nadanymi przez Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP. Specjalne okolicznościowe grawery z tej okazji wystosował do jednostek-jubilatek Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego dh Gustaw Marek Brzezin.

czytaj całość ...
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
autor: MJ Wtorek, 28 czerwca 2022 r.
foto_news

 

W dniach 25-26 czerwca 2022 w Miliczu (woj. dolnośląskie) odbył się 44 finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W finale nie zabrakło młodzieży z woj. warmińsko-mazurskiego.

 

czytaj całość ...
V Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Warmińsko-Mazurskiego
autor: GM Wtorek, 31 maja 2022 r.
foto_news

W dniu 29 maja 2022 w Olsztynie odbył się V Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W Zjeździe uczestniczyli delegaci oddziałów powiatowych (40 obecnych z 47 wybranych), przedstawiciele do Zarządu Oddziału oraz zaproszeni goście.

czytaj całość ...
Umowa OSP - samorząd lokalny
autor: ZOSP RP / gm Wtorek, 31 maja 2022 r.
foto_news Z uwagi na treść art. 7 ust. 1 ustawy z 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych. Załączamy projekt Umowy pomiędzy Gminą a OSP w sprawie zapewnienia OSP warunków do realizacji jej zadań. Projekt przekazany został do konsultacji Związkowi Gmin Wiejskich RP.  projekt i uwagi do projektu 

 

czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4102268