logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
75 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzyszu
autor: MJ Niedziela, 11 września 2022 r.
foto_news

  Ochotnicza Straż Pożarna w Orzyszu (pow. piski) świętuje jubileusz 75-lecia. Założona w 1947 roku, wówczas dysponująca konną sikawką i kilkoma wężami, dzisiaj jest jedną z najprężniej działających jednostek. Trzy samochody pożarnicze wyposażone w specjalistyczny sprzęt gaśniczy i ratowniczy oraz wyszkoleni strażacy to istotne wzmocnienie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego nie tylko na terenie powiatu piskiego.

 

czytaj całość ...
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP powiatu iławskiego
autor: MJ Niedziela, 11 września 2022 r.
foto_news

 Kolejny powiat wyłonił zwycięzców Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych.
W sobotę, 10 września na stadionie miejskim w Iławie spotkało się 9 drużyn z jednostek OSP powiatu iławskiego. Po zaciętej rywalizacji w dwóch strażackich konkurencjach – w sztafecie pożarniczej i w ćwiczeniu bojowym – zwycięstwo wywalczyły panie z OSP Złotowo oraz panowie z OSP Lubstynek.
Gratulacje! Obie drużyny będą reprezentowały powiat na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP, które odbędą się 24 września w Górowie Iławeckim.

 

czytaj całość ...
Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP powiatu ostródzkiego
autor: MJ Niedziela, 04 września 2022 r.
foto_news

 Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych to okazja do sprawdzenia i szlifowania swojej formy. W sobotę, 3 września, do rywalizacji stanęło 15 drużyn (4 kobiece i 11 męskich) reprezentujących jednostki OSP powiatu ostródzkiego. Zawody rozpoczął meldunek złożony przez Komendanta Zawodów Marka Ostrowskiego Prezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawowi Markowi Brzezinowi.

 

 

 

czytaj całość ...
100-lecie ochrony przeciwpożarowej w Jarnołtowie
autor: MJ Niedziela, 21 sierpnia 2022 r.
foto_news

 W OSP Jarnołtowo (pow. ostródzki) pamiętają o przeszłości i inwestują w przyszłość. 100 lat temu ówcześni mieszkańcy wsi podjęli decyzję o utworzeniu zorganizowanej ochrony przeciwpożarowej, zaś 75 lat temu powstała tu dzisiejsza Ochotnicza Straż Pożarna.
 Tym pięknym jubileuszom poświęcona była sobotnia (20 sierpnia) uroczystość w Jarnołtowie. Rozpoczął ją zgodnie z ceremoniałem meldunek – złożony Prezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, a zarazem Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego dh. Gustawowi Markowi Brzezinowi przez Naczelnika OSP dh. Radosława Marchlewicza.

czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3893155