logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Dzień Otwartej Strażnicy w OSP Frombork
Wtorek, 04 czerwca 2019 r.

31 maja br. otworem stanęła fromborska strażnica. Tym wyjątkowym dniem zainteresowało się ponad 250 odwiedzających.

Wszyscy zwiedzający, zainteresowani życiem strażaka poruszali się po terenie strażnicy odkrywając różne bloki tematyczne, gdzie mogli poznać i zobaczyć funkcjonowanie i zadania strażaków "na żywo", oceniając je z bliska.

Ratownictwo techniczne, medyczne czy posługiwanie się podręcznym sprzętem gaśniczym to tylko niektóre w których strażacy ochotnicy dzielili się swoimi doświadczeniami, a zabawy dla najmłodszych na torze do zawodów sportowych sprawnie przygotowali członkowie fromborskiej MDP.

Miłą niespodzianką był przyjazd pojazdu specjalnego quad z PSP w Braniewie. Odwiedzający poznali zatem nie tylko sprzęt, czy jego historię, ale cały przekrój zadań ratowniczych, które ochotnicy realizują przynależąc do braci strażackiej. Od wody aż po góry, czyli "Polska w pigułce".

Dużo uśmiechów i pozytywnej energii oraz niesłabnące zainteresowanie pozwalają patrzeć na rozwój fromborskiej formacji w jasnych barwach. Tak w ubiegły piątek wyglądało strażackie miasteczko we Fromborku.

 

dh Damian Krasiński, Komendant Gminny Z OSP RP we Fromborku”

galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3110220