logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

70 lat OSP Lechowo gmina Pieniężno powiat Braniewo
autor: dh B.Zych Wtorek, 14 maja 2019 r.
       W sobotę 11 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Lechowie świętowała swój jubileusz 70- lecia. W uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Pieniężna z małżonką, Radni Rady Miejskiej w Pieniężnie, radni Powiatu Braniewskiego, przedstawiciele zarządu Oddziału Powiatowego ZOSPRP,  Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej z Braniewa , druhowie z OSP w Pieniężnie i w Plutach, sołtys wsi , dyrektor SP w Lechowie ,delegacja z partnerskiego miasta Lichtenau wraz z proboszczem, mieszkańcy Lechowa oraz wielu zaproszonych gości.

Obchody 70-lecia OSP w Lechowie rozpoczęto od udziału w Mszy Świętej w  miejscowym kościele którą sprawował  proboszcz Paweł Władyka w intencji wszystkich strażaków. Po nabożeństwie odbył się przemarsz na plac szkolny. Burmistrz Pieniężna wraz z Prezesem Jednostki OSP w Lechowie i  Panią Sołtys złożyli kwiaty pod pomnikiem  bohaterów walczących o Niepodległą Ojczyznę. W uroczystości brał udział poczet sztandarowy z OSP Pieniężno. Drugą część uroczystości rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Prezes Zarządu OSP w Lechowie  druh. Bogdan Ponichtera  przedstawił rys historyczny jednostki. To szczególne święto było  okazją do wręczenia  odznaczeń   druhom zasłużonym dla OSP w Lechowie. W swoim wystąpieniach Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie, Burmistrz Pieniężna oraz Przedstawiciel Oddziału Powiatowego ZOSPRP  podziękowali strażakom za umiejętność dawania poczucia bezpieczeństwa, za zaangażowanie i pomoc drugiemu człowiekowi oraz życzyli dalszych efektywnych działań. Po przemowach i wystąpieniach zaproszonych gości odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego i rozdane zostały dzieciom nagrody.  Strażacy z OSP Pieniężno, Lechowo i Plut, wzięli udział w zawodach strażackich.  Następnie odbył się festyn rodzinny połączony z rozgrywkami piłki siatkowej.
 Po uroczystych obchodach pod wiatą nastąpiła wieczorna część świętowania, podczas którego można było posilić się potrawami z grilla. 
Wszystkim druhom z OSP w Lechowie życzymy wielu sukcesów i szczęśliwych powrotów z akcji.

galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleria
powrót


Informacje

Wspierają nasze działania

Newsletter

Kalendarium

brak wpisów

Galeria

Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 2346716