logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Kursy / szkolenia dla dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych.
autor: GM Środa, 14 listopada 2018 r.

Kursy/szkolenia dla dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne (dla kat. B)

 

Celem kursu jest przygotowanie kierującego pojazdem do bezpiecznego wykonywania manewrów na drodze z godnie z ustawą o kierujących pojazdami, oraz rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 roku.

Ramowy program obejmuje następujące zagadnienia: nauka podstawowej technik jazdy i taktyki jazdy w warunkach specjalnych, analiza przepisów ruchu drogowego, wypadki drogowe, psychologia transportu, zajęcia praktyczne z technik i taktyki jazdy w warunkach specjalnych ( np. na autodromie z wykorzystaniem płyt poślizgowych) .

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne (dla kat. B) potwierdzający zdobycie kompetencji tj. kurs zakończony jest egzaminem wewnętrznym przeprowadzonym przez Ośrodek Doskonalenia Technik Jazdy (OTDJ) oraz uzyskaniem zaświadczenia/certyfikatu potwierdzającego nabyte umiejętności i kompetencje.

 Grupy zaczynają rano o 8, zaczynają od teorii 6 godz.-45 min,  przerwa obiadowa, od 13:00 zaczyna się praktyka 8 godzin zegarowych. 

 Grupa docelowa: osoby które ukończyły 21 lat oraz nie prowadzą działalności gospodarczej.
Kurs odbywa się w miejscowości Stare Kosiny 50D, kilka km za Mławą.

Aby wziąć udział w szkoleniu trzeba tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy. Formularz zgłoszeniowy oraz informacje dot. szkolenia znajdują się na stronie internetowej : mddk.instytutbs.eu ( formularz zgłoszeniowy znajduję się w zakładce do pobrania) .

powyższy materiał opublikowano na prośbę Instytutu Badawczo Szkoleniowego w Olsztynie

osoby chętnę proszone są o wypełnienie zgłoszenia i kontakt przesłanie go w formie elektronicznej na adres m.wozniak@simtu.eu oraz do wiadomości do ZOW ZOSP RP. Postaramy się kompletować grupy 12 osobowe, którym organizator zapenia transport i szkolenie jednio dniowe w terminie od poniedziałku do czwartku. W szkoleniu doskonalącym mogą uczestniczyć tajkże kierowcy posiadający wyższą kategorię prawa jazdy niż B.

powrót


Informacje

Wspierają nasze działania

Newsletter

Kalendarium

brak wpisów

Galeria

Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 2370757