logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Nowy dom strażaków z Nowej Wsi – pow. olsztyński
autor: gm Czwartek, 03 maja 2012 r.
Święto 3 maja jest podwójnym powodem do radości mieszkańców i strażaków w Nowej Wsi w gminie Purda. Tego dnia uroczyście otwarto Świetlicę wiejską, boisko sportowe, bieżnię i plac zabaw współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”.

W ramach tej inwestycji przy obiekcie powstały dwa duże boksy garażowe, a całością obiektów zarządza Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi. Jej prezes Zbigniew Szpindor jest osobą, która dużo starań i trudu poświeciła by obiekt powstał i został wyposażony w sprzęty świetlicowe i zaplecza kuchennego. Wspomagała go w tym Dorota Tetmer Sołtys sołectwa Nowa Wieś, które to sołectwo współuczestniczy w wypełnianiu świetlicy – remizy aktywnymi działaniami. Pierwszym tego przykładem jest wernisaż malarski jednej z mieszkanek.
Wójt Gminy Purda Jerzy Laskowski a zarazem Prezes ZOG ZOSP RP z takiego rozwoju współdziałania jest zadowolony, a jednocześnie może być pewny właściwego wykorzystania obiektów.

galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4102304