logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Olimpiada OSP
Środa, 14 lipca 2021 r.
 RUSZYŁY ZAPISY NA OLIMPIADĘ OSP

Serdecznie zapraszamy druhny i druhów do udziału w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP, która odbędzie się w dniach 11 i 12 września 2021 roku na terenie Ośrodka Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach gmina Czorsztyn, woj. Małopolskie

                Na atrakcyjność olimpiady wpływa niespotykany nigdzie w kraju przebieg konkurencji i formuła tych zawodów rozgrywanych na nietypowej jak na zawody strażackie arenie sportowej umiejscowionej w górach z otaczającą ją przepiękną scenerią górską oraz pobliskiego Jeziora Czorsztyńskiego. W zawodach co roku uczestniczy kilkadziesiąt jednostek reprezentujących prawie wszystkie województwa.

 Nie przeprowadzamy wcześniejszych eliminacji, a na zwody może zgłosić się dowolna krajowa jednostka OSP. Startują 5-osobowe drużyny z podziałem na druhów, druhny lub drużyny mieszane . Jednostki OSP mogą zgłosić swoją drużynę do jednego wybranego przez siebie podziału lud od 1-2 drużyn w dowolnie wybranych przez siebie podziałach. Można także zgłosić drużynę lub drużyny częściowo składające się ze strażaków z danej jednostki OSP i strażaków z innych jednostek, również może to być np. reprezentacja miejscowości, Gminy lub powiatu.

Zawodnicy muszą być pełnoletni, jednak warunkowo opcjonalnie dopuszczamy w każdej drużynie lub w drużynach zgłoszonych przez dane OSP do 2 zawodników, którzy ukończyli 15 lat.

Na wyznaczonej w górskich terenie trasie od momentu startu do chwili przekroczenia linii mety, drużyny mają w jak najkrótszym czasie do zaliczenia każdego kolejno następujące po sobie przeszkody i zadania. Tradycją i ciekawostką naszych 2 dniowych zawodów jest to, że o zadaniach i ich kolejności zawodnicy dowiadują dopiero w dniu startu.

Zgłoszenia drużyn przyjmujemy do godz. 20.00 dnia 09.09.2021.

Kontakt w sprawie zawodów i pobieranie druków rejestracyjnych: tokbike1@op.pl

powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3398868