Na konkurs plastyczny wpłynęło 185 prac z 12 powiatów (brak prac z powiatów: Braniewo, Działdowo, Giżycko, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztyn, Szczytno). W dniu 8 lutego 2016 r. w siedzibie ZOW ZOSPRP w Olsztynie przeprowadzono ocenę prac w wyniku której, komisja oceniająca postanowiła wyróżnić następujące prace w poszczególnych grupach wiekowych:
Grupa I – PRZEDSZKOLNA – oceniano 38 prac
· Igor Przekop – gm. Kowale Oleckie, pow. olecki
· Nikola Grabias – gm. Kętrzyn, pow. kętrzyński
· Oliwia Lelo – gm. Gołdap, pow. gołdapski
· Celinka Seniak – gm. Lidzbark Warmiński, pow. lidzbarski
· Aleksander Zdanowski – gm. Iława, pow. iławski
Grupa II – SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I-III – oceniano 56 prac
· Filip Milewski – gm. Kowale Oleckie, pow. olecki
· Aleksander Sawicki – gm. Dubeninki, pow. gołdapski
· Paweł Maksymilian Szumiel – gm. Orneta, pow. lidzbarski
· Zofia Dzidziewicz – gm. Morąg, pow. ostródzki
· Karolina Terpińska – gm. Morąg, pow. ostródzki
Grupa III – SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV-VI – oceniano 49 prac
· Agata Zych – gm. Orneta, pow. lidzbarski
· Dominik Myszkiewicz – gm. Iława, pow. iławski
· Klaudia Kozłowska – gm. Kiwity, pow. lidzbarski
· Tymon Malinowski – gm. Olecko, pow. olecki
· Zuzanna Szymanowska – gm. Grunwald, pow. ostródzki
· Michał Kikoła – gm. Morąg, pow. ostródzki
Grupa IV– GIMNAZJUM – oceniano 34 prace
· Dominika Szymecka – gm. Korsze, pow. kętrzyński
· Julia Zackiewicz – gm. Dubeninki, pow. gołdapski
· Dominika Drzymalska – gm. Lubawa, pow. iławski
· Ewa Zabłocka – gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki
· Marta Urbanowicz – gm. Orneta, pow. lidzbarski
Grupa V– SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE – oceniano 3 prace
brak wyróżnień
Grupa VI– DOROŚLI – oceniano 5 prac
· Krzysztof Osnowski – gm. Piecki, pow. mrągowski
· Ludwika Fiedorczuk – gm. Korsze, pow. kętrzyński
Łącznie zakwalifikowano 23 prace do eliminacji krajowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, zostaną one przekazane na eliminacje centralne do Warszawy.
Autorzy wyróżnionych prac otrzymają nagrody od organizatorów konkursu.