logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Święto strażaków w Jędrychowie.
autor: D. Krasiński Wtorek, 23 lipca 2019 r.
foto_news21 lipca br. 70-lecie założenia jednostki świętowali ochotnicy z Jędrychowa. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła Masza Święta w imieniu strażaków koncelebrowana przez Księży Huberta Chodynę - Kapelana ochotników z Jędrychowa oraz Jacka Wojtkowskiego - Proboszcza Parafii Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja we Fromborku, którą poprzedził przemarsz pododdziałów jednostek OSP z Jędrychowa, Fromborka, Wielkiego Wierzna i Braniewa, przy dźwiękach odgrywanych przez Orkiestrę Strażacką z Zielonki Pasłęckiej.
czytaj całość ...
Wypoczynek młodzieży - obóz MDP
autor: GM/AR Wtorek, 23 lipca 2019 r.
foto_news
W tym roku nietypowo obóz MDP organizowany przez Oddział Wojewódzki ZOSP odbył się na terenie bazy obozowej ZHP Hufca Warmińskiego. W obozie wzięło udział 60 dziewcząt i chłopców z terenu naszego województwa.  Program szkolenia jak i wypoczynku został stworzony na potrzeby powyższej bazy. Dzięki druhom z OSP Butryny mogliśmy zorganizować zajęcia praktyczne. Program został zrealizowany w całości. Gorące podziękowania należą się kadrze obozu, która pracowała pod kierownictwem dh. Antoniego Raszewskiego, jak i kadrze
czytaj całość ...
Polsko-Niemiecki młodzieżowy obóz strażacki ZOP ZOSP RP w Olsztynie.
autor: J.B. Czwartek, 18 lipca 2019 r.
foto_news

W dniach 6-13 lipca 2019 r. w Stanicy Wodnej w Sorkwitach odbył się kolejny obóz młodzieży strażackiej z powiatów olsztyńskiego i Osnabrück.

– Tradycja polsko-niemieckich młodzieżowych obozów strażackich organizowanych w ramach współpracy powiatu olsztyńskiego z powiatem Osnabrück trwa już od roku 1999. W Cuxhaven w Niemczech odbył się wtenczas pierwszy taki obóz pod kierownictwem Piotra Ruty z OSP w Lutrach. Co roku odbywa się on w innym miejscu, również z udziałem drużyn strażackich z Francji – mówi Andrzej Abako starosta olsztyński.

czytaj całość ...
"Wielopokoleniowa Sobota Edukacyjna".
autor: D. Krasiński Wtorek, 16 lipca 2019 r.
foto_news
Pokoleniem OSP stoi :) 13 lipca w naszej OSP odbyła się "Wielopokoleniowa Sobota Edukacyjna". Projekt został dofinansowany przez fundację Federację Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa. Nie od dzisiaj wiadomo, że to pokoleniowość buduje i będzie budowała funkcjonowanie stowarzyszeń. Rodziny, przyjaciele, znajomi, potomkowie ojców założycieli, żyjący w różnych latach i czasach. Tematem przewodnim naszego spotkania było postrzeganie ruchu pożarniczego, jednostki OSP Frombork na przełomie wieków.
czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4066230