logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Spotkanie z historią.
autor: GM Wtorek, 24 września 2019 r.
foto_news

W dniach 21 i 22 września w Olsztynie odbyło się spotkanie laureatów XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Kronik, XXVI Konkursu na pamiętniki, wspomnienia, relacje i opracowania ,,Z dziejów OSP” oraz XIV Konkursu na Prace Popularnonaukowe i Badawcze Dotyczące Historii Pożarnictwa. Spotkanie odbyło się na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

czytaj całość ...
Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze
autor: GM Wtorek, 17 września 2019 r.
foto_newsW trakcie ostatniego wekendu odbyły się powiatowe zawody jednostek OSP w powiatach ostródzkim i piskim.

W sobotę, 14 września ostródzki stadion lekkoatletyczny był areną sportowej rywalizacji jednostek ochotniczych straży pożarnych powiatu ostródzkiego. Do zawodów, które odbywają się co dwa lata,  przystąpiło sześć drużyn żeńskich i jedenaście męskich. - wiecej na stronie KP PSP Ostróda

W niedzielę 15 września zwody odbyły się na stadionie w Białej Piskiej powiatu piskiego.

czytaj całość ...
Apel Strażakom Poległym w Akcji
autor: GM Czwartek, 12 września 2019 r.
foto_news
  Jak co roku oddaliśmy hołd poległym w boju strażakom. ".....W tym roku, roku 80 rocznicy wybuchu wojny, wojny, która zmieniła świat, która była największą tragedią naszej cywilizacji, której rany odczuwamy do dzisiaj stajemy przed pomnikiem strażaków poległych w akcji by pamiętać a w szczególności pamiętać o ponad 3 tysiącach oficerów, podoficerów i  strażaków, którzy ponieśli śmierć na polu walki, w wyniku rozstrzelań bądź w niemieckich obozach koncentracyjnych i łagrach sowieckich. ...".

czytaj całość ...
„Pracownia Orkiestry Strażackiej”
autor: ZG ZOSP RP Środa, 11 września 2019 r.
foto_news

Szanowni Państwo.
Realizujemy projekt „Pracownia Orkiestry Strażackiej” polegający na wsparciu strażackich Orkiestr Dętych w Polsce poprzez stworzenie na bazie Związku OSP RP sieci orkiestr dętych oraz objęcie opieką szkoleniową i doradczą ich kadry artystycznej i organizacyjnej.  
Projekt Związku OSP RP „Pracownia Orkiestry Strażackiej” finansowy będzie przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4066214