logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
ŚP Krzysztof Giedrojć
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r.
foto_news

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 23 listopada 2019 roku zmarł w wieku 56 lat bryg. w stanie spoczynku Krzysztof Giedrojć, były wieloletni Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi oraz członek prezydium ZOW ZOSP RP woj. Warmińsko-Mazurskiego.

Msza Święta Żałobna odprawiona zostanie we wtorek 26 listopada 2019 roku o godzinie 12.00 w Kaplicy Cmentarnej przy Cmentarzu Komunalnym w Gołdapi ul. Zadumy 13, po czym nastąpi odprowadzenie Zamarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Druh Krzysztof Giedrojć w kadencji 2012-2016 pracował społecznie w prezydium naszego Oddziału Wojewódzkiego, a od początku służby także w strukturach powiatowych oraz gminnych ZOSP RP.

Wyrazy wspólczucia rodzinie i bliskim skłądają członkowie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ze swoim prezesem Gustawem Markiem Brzezinem

Cześć jego pamięci

Nowy samochód OSP w Jezioranach.
autor: GM Poniedziałek, 18 listopada 2019 r.
foto_news
         W dniu 16 listopada na Pla cu Zamkowym w Jezioranach spotkały się jednostki OSP z terenu gminy na uroczystym alpelu z okazji przekazania sprzętu pożarniczego. OSP w Jezioranach otrzymała nowy samochód pożarniczy na podwoziu pojazdu Renault, OSP w Dercu nową motopompę Tohatsu. W tym dniu także przekazano dotyczczas eksplatowany samochód przez OSP w Jezioranach na podwoziu Mercedesa do OSP w Radostowie. Srodki finasnsowe na zakup nowego samochodu pochodziły z Samorządu Gminnego, dotacji MSWiA oraz NFOŚiGW, a na zakup nowej motopomy z Samorządu Powiatu Olsztyńskiego, Samorządu Gminnego oraz dotacji MSWiA. 
czytaj całość ...
Konkurs plastyczny 2019/2020
autor: GM Poniedziałek, 04 listopada 2019 r.
foto_news

Oddział Wojewódzki Związku OSP RP woj. Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przypomina o rozpoczętej we wrześniu kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych. Etapy konkursu kształtują się następująco:
 – eliminacje środowiskowe  – eliminacje gminne, miejskie, miejsko-gminne  – eliminacje powiatowe – do 31 grudnia,   – eliminacje wojewódzkie – do 31 stycznia,  – eliminacje centralne – do 31 marca.

czytaj całość ...
Jutro Wszystkich Świętych
Czwartek, 31 października 2019 r.
foto_news
      Dzisiaj w przededniu Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego delegacja strażaków, jak co roku odwiedziła groby w tym Józefa Muchy - prezesa ZOWZOSP, Tadeusza Hornziela i Walentego Szymańskiego - komendantów wojewódzkich straży pożarnych, Juliana Dryji - komendanta miejskiego straży pożarnych oraz ks.Juliana Żołnierkiewicza - kapelana strażaków. Pod pomnikiem Strażakom Poległym w Akcji - zapłonęły znicze. Pamiętajmy o naszych druhnach i druhach, którzy odeszli na wieczną wartę. Zapalmy im znicze pamięci.
czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3893115