logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Strażacy z Szuci zrobili film o wypalaniu traw
autor: Sławek Ambroziak Wtorek, 22 października 2013 r.
foto_news            Szuć to niewielka miejscowość, licząca 250 mieszkańców, w gminie Jedwabno, powiat Szczytno. Leży tuż nad granicą dawnego poligonu wojskowego w Muszakach, dlatego kończą się tutaj drogi. Dookoła pełno jezior i rzek. W 1988 roku powstała tu OSP, która przez lata posiadała tylko motopompę, wóz konno - ciągnikowy i trochę węży oraz sprzętu. Obecnie liczy 46 członków. Dzięki włożonej pracy, aktywności i dotacjom z ZOSP RP, WFOŚiGW w Olsztynie, Nadleśnictwa Jedwabno, Fundacji Wspomagania Wsi, Starostwa Powiatowego w Szczytnie oraz z akcji "1 %" strażacy z Szuci całkowicie zmienili swą jednostkę.
czytaj całość ...
Konferencja w SEJMIE
autor: GM Wtorek, 22 października 2013 r.
foto_news
       W dniu 21 października w Sali kolumnowej Sejmu RP odbyło się spotkanie strażaków ochotników. Temat konferencji „Rola Ochotniczych Straży Pożarnych w działaniach ratowniczych i ochronie ludności” był okazją także do podsumowania 20 letniej działalności poselskiego zespołu strażackiego. Nasze województwo reprezentowały delegacje z OSP Barczewo i Gutkowo z powiatu olsztyńskiego, które zanotowały najwięcej działań w latach 2011-2013. Pierwsza w kategorii OSP należące do KSRG, druga nie będąca w systemie.

czytaj całość ...
Nowy samochód dla OSP Wieliczki w pow. oleckim
autor: GM Wtorek, 22 października 2013 r.
foto_news
          W piątek 18 października był świętem dla strażaków w OSP Wieliczki. Jej założyciel, który w 1946 roku organizował jednostkę doczekał się nowoczesnego pojazdu ratowniczo-gaśniczego. Jest to zarazem pierwszy nowy samochód jaki w ostatnich latach otrzymali ochotnicy w powiecie oleckim.
 
czytaj całość ...
Kobiety na szkoleniu ....
autor: KP PSP Braniewo/IŚ Środa, 16 października 2013 r.
foto_news

Kobiety na szkoleniu strażaków OSP - Braniewo

W roku bieżącym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie przeprowadzono pierwszy kurs - szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP w edycji dedykowanej dla kobiet wchodzących w skład OSP. W zajęciach uczestniczyła grupa kobiet z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie. Druhny z OSP mocno zaangażowały się i zainteresowały pożarnictwem.


czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21]
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3089541