logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 
Nowe motopomy dla OSP
autor: GM Piątek, 20 sierpnia 2010 r.
         Dzisiaj (20 sierpnia ) o godz. 11.00 na placu KM PSP w Olsztynie przekazano dla 9 jednostek OSP z woj. warmińsko-mazurskiego nowoczesne motopompy gaśnicze.
         Koszt jednej motopompy to 26322 zł, z czego dofinansowanie WFOŚiGW w Olsztynie wynosi 11950, pozostałe środki pochodzą z budżetów gmin.

      Jednostki OSP, które odebrały motopompy to Zagaje, Płoskinia i Ławki z powiatu braniewskiego, Kaszelewy z powiatu działdowskiego, Machary z powiatu mrągowskiego oraz Worliny, Bogaczewo, Brzydowo i Ornowo z powiatu ostródzkiego.
         Procedurę zakupu sprzętu przeprowadziło biuro ZOW ZOSP RP w Olsztynie.  W bieżącym roku przez biuro dokonujemy zakupów min. 650 węży pożarniczych, 16 pomp pływających, 200 hełmów, 350 par butów specjalnych, 300 kpl. ubrań strażackich, 40 aparatów ochrony dróg oddechowych, 30 pił do drewna, 2 pontony oraz inne wyposażenie niezbędne dla funkcjonowania jednostek OSP. Sprzęt ten kupują w ZOW ZOSP jednostki OSP otrzymując dofinansowanie wynoszące do 50% jego wartości. Kwota dofinansowania jaka w bieżącym roku zostanie przeznaczona na ten cel i przekazana poprzez ZOW ZOSP w Olsztynie wynosi 950 tys. zł.

galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleria
powrót


Informacje

Wspierają nasze działania

Newsletter

Kalendarium

brak wpisów

Galeria

Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 2388714