logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Pomoc w akcji usuwania skutków wichury na pomorzu.
Środa, 30 sierpnia 2017 r.
W dniach 26-27 sierpnia 2017 r. grupa 11 strażaków ochotników z terenu Gminy Purda z jednostek OSP Butryny, OSP „Pomoc Maltańska” Klebark Wielki, OSP Nowa Wieś pozytywnie odpowiedziało na pomysł dh Piotra Kowalskiego i dh Tomasza Czarniewskiego i udała się dwoma zastępami 309[N]55 i 308[N]54 do pomocy mieszkańcom w powiatach sępoleńskim i złotowskim (woj. kujawsko – pomorskie) w usuwaniu skutków nawałnicy, jaka przeszła nad tym regionem. Przez dwa dni działaliśmy w kilku miejscowościach m.in.: Krojanty, Sośno, Gostycyn, usuwając niebezpieczne konary drzew nad drogami, usuwając przewrócone drzewa z dróg, chodników, dojść do budynków użyteczności publicznej, przykrywając dachy uszkodzonych budynków i wiele innej pracy, niezbędnej na miejscu.

. To co zostaliśmy na miejscu – nie raz budziło nasze zdziwienie i niedowierzanie. Powalone i połamane drzewa: dęby, buki, sosny, świerki (niektóre nawet ponad stuletnie wyrwane razem z korzeniami), pozrywane dachy, zawalone budynki, linie energetyczne. A przecież my przyjechaliśmy dwa tygodnie po nawałnicy. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować mieszkańcom wsi, w których pomagaliśmy na miłe przyjęcie i okazaną pomoc. Za chwile rozmowy i niesamowitych opowieści z „tamtego dnia”. Pracy jest tam wiele, ale niestety, nie mogliśmy zostać dłużej. Jednak wierzymy, że zapał i zaangażowanie osób, firm prywatnych, instytucji, wojska, jednostek OSP – pozwoli na szybkie zakończenie sprzątania po wichurze. I życie wróci do normy. Starżay ochotnicy, którzy wzięli udział z pracach: Kowalski Piotr (OSP Butryny), Korgul Dawid (OSP Butryny), Wesołek Tomasz (OSP Butryny), Rafał Adamkowski (OSP Butryny), Czarniewski Tomasz (OSP Klebark Wielki), Kowalski Krzysztof (OSP Nowa Wieś), Sadowski Rafał (OSP Nowa Wieś), Tetmer Roman (OSP Nowa Wieś), Szulc Kamil (OSP Nowa Wieś), Wyrzykowski Marcin (OSP Nowa Wieś), Kamil Leśniewski (OSP Nowa Wieś). Podziękowania kierujemy także dla Wójta Gminy Purda- Piotra Płoskiego, który z entuzjazmem przyjął naszą inicjatywę i zezwolił na wyjazd zastępów.

 

Fot. Dawid Korgul, OSP Nowa Wieś

galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeria
powrót

Informacje

Wspierają nasze działania

Newsletter

Kalendarium

10/07/2018
termin - konkurs KRONIK
08/09/2018
konferencja historyczna i Apel Poległych
16/09/2018
zawody wojewódzkie OSP grupa A i C

Galeria

Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 2022283