logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Zawody sportowo – pożarnicze strażaków ochotników w powiecie kętrzyńskim
autor: Sz.S Wtorek, 13 czerwca 2017 r.

W dniu 10 czerwca 2017 r. na płycie boiska gminnego w Barcianach odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) z terenu powiatu. Startowały drużyny seniorów, a także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (MDP) zarówno chłopców jak i dziewcząt w wieku 12 – 16 lat – łącznie w całych zawodach wzięło udział 8 zespołów. W zawodach brały udział wszystkie drużyny OSP, które zgłosiły chęć rywalizowania z innymi ekipami.

Celem organizacji zawodów tego typu jest w szczególności:
¨       intensywne szkolenie pożarnicze, zmierzające do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych, sprawność fizyczna strażaków to bardzo istotna rzecz w ich codziennej pracy, o czym nie trzeba chyba nikogo przekonywać;
¨       ocena stanu wyszkolenia członków OSP,
¨       popularyzacja zagadnień ochrony przeciwpożarowej,
¨       przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla. 

Zawody były rozegrane w dwóch konkurencjach:
-          ćwiczenie bojowe,
-          sztafeta pożarnicza z przeszkodami.

 Ostateczna klasyfikacja zawodów:

------ Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (MDP):

Dziewczęta:                                                                                        Chłopcy:

I miejsce – MDP OSP Korsze                                                       I miejsce – MDP OSP Kętrzyn

                                                                                                              II miejsce – MDP OSP Korsze

----------  Seniorzy:

Mężczyźni:

I miejsce –OSP Jegławki

II miejsce – OSP Srokowo

III miejsce – OSP Barciany

IV miejsce – OSP Korsze

V miejsce – OSP Skandawa

 Organizatorzy zawodów:
-          Starosta Kętrzyński Ryszard Niedziółka, który objął patronat honorowy nad zawodami;-          Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kętrzynie;-          Komenda Powiatowa PSP Kętrzyn;-          Urzędy Miast i Gmin Powiatu Kętrzyńskiego;-          GOK Barciany i GOPS Barciany;-          OSP Barciany.

 Pomogli w organizacji zawodów:
-          Starostwo Powiatowe w Kętrzynie;-          Nadleśnictwo Srokowo;-          MST Kętrzyn;-          MTI Furninova Kętrzyn.

 Dzięki pomocy wszystkich tych firm i instytucji zawody przebiegły wzorowo, a najlepszym drużynom strażaków można było wręczyć puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Panowie Burmistrzowie i Wójtowie również nie przyjechali z pustymi rękoma i uhonorowali strażaków ochotników reprezentujących ich gminy wartościowymi nagrodami.

Nagrody wręczali Ryszard Niedziółka – Starosta Kętrzyński, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kętrzynie, Ryszard Kozyra – Wójt Gminy Barciany, Franciszek Andruszkiewicz – Wójt Gminy Srokowo, st. bryg. Zbigniew Borys – Komendant Powiatowy PSP w Kętrzynie.

 Piękna pogoda i wspaniała zabawa, a także kulturalny doping licznie zgromadzonej publiczności, która z całych sił próbowała wesprzeć swoje drużyny - to wszystko towarzyszyło rozegranym zawodom.
Cieszy fakt, iż w zawodach stratuje coraz więcej drużyn, także tych najmłodszych.
Strażackie zainteresowanie przechodzi z pokolenia na pokolenia. O tym, że niedaleko pada jabłko od jabłoni świadczy fakt, że zawodach w jednej drużynie występował niejeden ojciec z synem, w niektórych drużynach w strażackich zmaganiach brały udział całe rodzeństwa.

Tradycyjnie już część zawodników po zakończeniu konkurencji w ramach „strażackiego chrztu” lądowała w zbiorniku wypełnionym wodą.
         Zwycięzcy zawodów powiatowych będą reprezentowali nasz powiat podczas zawodów wojewódzkich.

 Opracował: bryg. Szymon Sapieha

 

galeriagaleriagaleria
galeriagaleria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3110242