logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

40. finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”
autor: MN Środa, 07 czerwca 2017 r.
      "W dniach 2-4 czerwca 2017 roku w Wieliczce odbył się 40. finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Nasze województwo reprezentowali Dorota Figurska i Kacper Werwiński (w grupie szkół podstawowych), Remigiusz Próchniewski i Artur Behrendt (w grupie gimnazjum) oraz Agnieszka Dobosz i Jan Żeberek (w grupie szkół ponadgimnazjalnych). W sobotę po śniadaniu odbyły się eliminacje pisemne, po których nasi uczestnicy byli bardzo dobrej myśli. Wieczorem odbył się piknik strażacki w Gdowie z wieloma atrakcjami.

.  Podczas pikniku zostały ogłoszone wyniki, z których niestety wynikało, że nasi reprezentanci nie zakwalifikowali się do ścisłego finału. Jedynie Jan Żeberek miał okazje poczuć finałową rywalizacje, gdyż wziął udział w zadaniu praktycznym pomagając jednej z uczestniczek wygrać konkurencje związaną z napełnieniem tarczy nalewowej. Jego zadaniem było pompowanie wody z hydronetki. Pobyt w Wieliczce skupiał się na największej atrakcji tego miasta – Kopalni Soli. Drugiego dnia po etapie pisemnym uczestnicy wraz z opiekunami mieli okazje zwiedzić to urokliwe miejsce. Za to ostatniego dnia uczestnicy wzięli udział we Mszy Świętej w kaplicy św. Kingi, a w Komorze Warszawskiej odbył się finał ustny, gdzie zostali wyłonieni zwycięzcy. Na zakończeniu uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe solne lampy."

 Magdalena Niska

galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3110269