logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

OSP Krzewsk w sztabiku WOŚP w SP Żurawiec
Wtorek, 12 stycznia 2016 r.
Wiele OSP uczestniczyło w działaniach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poniżej informacja z OSP Krzewsk pow. elbląski.
Dzisiejsze przedpołudnie było dla strażaków z naszej intensywne... w pozytywnym tego słowa znaczeniu Emotikon smile
Dzień zaczęliśmy krótko po wschodzie słońca - od przygotowania sań lodowych i kombinezonów wypornościowych do sezonu zimowego.
Następnie w sile dwóch zastępów udaliśmy się do zaprzyjaźnionej szkoły w Żurawcu, która tego dnia pełniła również funkcję lokalnego sztabiku WOŚP.

Ze względu na fakt, iż nasze działania nastawione są przede wszystkim na promowanie bezpieczeństwa - podczas imprezy jeden z naszych druhów przeprowadził szybki kurs pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomu oraz defibrylatora AED, zaś na zakończenie pokazu ratownicy z naszej jednostki zademonstrowali podjęcie poszkodowanego z podejrzeniem urazu kręgów szyjnych przy wykorzystaniu deski ortopedycznej. Następnie na dziedzińcu szkoły zaprezentowaliśmy maluchom samochody ratowniczo-gaśnicze, opowiedzieliśmy do czego służy każdy element ich wyposażenia, odpowiadaliśmy na szereg pytań, zaś każdy chętny mógł wsiąść do środka. To ten ostatni element prezentacji cieszył się największym powodzeniem - niektóre dzieci po wyjściu z auta obiegały je dookoła i znów ustawiały się w kolejkę do wejścia, dzięki czemu teoretycznie rzecz biorąc mieliśmy większą liczbę zwiedzających od liczby dzieci uczęszczającej do szkoły w Żurawcu Emotikon smile

Z naszych dzisiejszych działań jeszcze jedno zasługuje na szczególną uwagę: Przy okazji naszej wizyty na "WOŚPie" w SP Żurawiec - przy poparciu Pani Dyrektor oraz pomocy pracowników szkoły - dwa zastępy strażaków z naszej jednostki miały możliwość zapoznania się z obiektem szkoły od dachu po kotłownię - jego specyfiką, średnią ilością osób w nim przebywających, ulokowaniem wejść ewakuacyjnych, miejscach zaopatrzenia w wodę etc.
Wszystkie te dane skrzętnie notowaliśmy, wzbogacając o materiał fotograficzny na potrzeby przygotowywanej przez nas "karty rozpoznania operacyjnego obiektu".

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej w Żurawcu za zaproszenie i możliwość spędzenia dnia w tak miły sposób.

--

Pozdrawiam

Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewsku

galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4157498