logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Finał Centralny OTWP - Lublin
autor: kpt. Krzysztof Szałkowski Piątek, 13 czerwca 2014 r.
W dniach 6-8 czerwca 2014 w Lublinie był rozgrywany Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w którym udział wzięło 6 finalistów wojewódzkich eliminacji, którzy zajęli 1 i 2 miejsca w swojej kategorii wiekowej.

Po długiej podróży i zakwaterowaniu udaliśmy się na zwiedzanie Muzeum Obozu Koncentracyjnego w Majdanku i wspólnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem ofiar tego obozu. Następnego dnia od rana były pisane testy, w których znajdowało się 40 trudnych pytań, na napisanie była jedna godzina. Po testach udaliśmy się na zwiedzanie Lublina i okolicy: Uzdrowisko w Nałęczowie, Stary Rynek, Zamek w Lublinie. Po obiedzie zostały ogłoszone wyniki i udaliśmy się do Gminy Mełgiew, gdzie w uroczej okolicy amfiteatru rozegrana była dogrywka i zadania praktyczne zakończone wspólnym ogniskiem. Podczas trwania spotkania odbywały się występy prezentujące region oraz dzieci z miejscowej Szkoły. Strażacy z Lublina oraz miejscowych jednostek OSP przeprowadzili ciekawą prezentacje sprzętu.

Po części pisemnej nasi uczestnicy uzyskali następujące wyniki:

Szkoły Podstawowe

1.      Jakub Krućko - 30 pkt. – kwalifikacja do finału

2.      Miłosz Niścigorski -26 pkt.

Szkoły Gimnazjalne

1.      Damian Warmiński - 24 pkt.

2.      Urszula Jabłońska -22 pkt.

Szkoły Ponadgimnazjalne

3.      Arkadiusz Frankiewicz - 30 pkt. – kwalifikacja do finału

4.      Magdalena Niska -24 pkt. - dogrywka

Po dogrywce niestety odpadła nasza uczestniczka, ostatecznie zajęła wysokie 6 miejsce w kraju w swojej grupie wiekowej. Zadania praktyczne polegały na wiązaniu węzłów MDP, opatrzeniu wskazanej przez komisje rany oraz napisaniu jak największej liczby sprzętów zgromadzanych przez komisje w określonym czasie. Po zadaniach praktycznych nasi uczestnicy zdobyli odpowiednio

Jakub Krućko – 5 pkt. (na 9 pkt możliwych)

Arkadiusz Frankiewicz- 8 pkt.  (na 9 pkt możliwych)

Następnego dnia po uroczystej mszy świętej w Archikatedrze Lubelskiej, udaliśmy się do Starostwa Powiatowego na finał ustny i podsumowanie całego turnieju. W finale ustnym nasi uczestnicy poradzili sobie bardzo dobrze, odpowiadając na trudne pytania miedzy innymi z historii i przepisów prewencyjnych.

Jakub Krućko – uzyskał 2 pkt i uzyskał ostatecznie 4 miejsce w kraju

Arkadiusz Frankiewicz - uzyskał 5 pkt. (na 6 pkt. możliwych) i uzyskał 1 miejsce w kraju. Podkreślić należy, że Arek uzyskał największą liczbę punktów w każdej z konkurencji, prowadził od początku do końca.

Pozostali uczestnicy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce, co dało wspaniały wynik.

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, ponadto nasz uczestnik Arkadiusz Frankiewicz uzyskał indeks do wybranej Szkoły Aspirantów (zwolnienie z części pisemnej).

Opiekunami oraz osobami przygotowującymi uczestników byli Pani Wiesława Godek – SP Miłomłyn oraz kpt. Krzysztof Szałkowski – KP PSP Nowe Miasto Lub.
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3110205