logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Szkolili się strażacy-ochotnicy – Elbląg
autor: IŚ Wtorek, 10 czerwca 2014 r.
W niedzielę, 8 czerwca w siedzibie elbląskiego parku technologicznego odbyło się szkolenie strażaków – ochotników z powiatu elbląskiego i braniewskiego w ramach projektu „Profesjonaliści w rozwoju systemu bezpieczeństwa państwa” zorganizowanego przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZORP RP w Olsztynie. (Dzień wcześniej takie szkolenie odbyło się w Grodzicznie dla powiatów działdowskiego i nowomiejskiego)
W szkoleniu przygotowanym przez struktury wojewódzkie poruszony kwestie związane z wykonywaniem statutowych obowiązków w ramach działalności OSP, struktura, zakres działalności jednostek OSP, obowiązki formalno - prawne w tym sprawy KRS, rachunkowości i gospodarki materiałowej, prawidłowego prowadzenia dokumentacji oraz realizacji zakupów i doposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Dodatkowo poruszono kwestie przeprowadzania walnych zebrań, współfinansowania jednostek OSP  z budżetu gmin, umundurowanie członków OSP, wnioski o nadanie sztandarów i odznaczeń oraz współpraca z Państwową Strażą Pożarną.  Szkolenie dedykowane było dla Prezesów i Komendantów Gminnych OSP. To również doskonała forma do wymiany uwag i spostrzeżeń w zakresie funkcjonowania jednostek OSP na gruncie małych lokalnych społeczności, problemów i trudów działalności społecznej z którymi spotykają się strażacy ochotnicy. To kolejne ze szkoleń zorganizowane przez OW ZOSP RP w Olsztynie. Powiat braniewski reprezentowało ponad 20 osób, członków jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, a elblaski 34 strażaków. 
/st. kpt. I. Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie/
 
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3110285