logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Trwają eliminacje OTWP
autor: GM Poniedziałek, 24 marca 2014 r.
Trwają eliminacje gminne i powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej - elimanacje wojewódzkie odbędą sie w dniu 29 kwietnia w Elblągu.

informacja z powiatu działdowskiego i braniewskiego

      W dniu 20 marca 2014 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rybno przeprowadzone zostały eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

W rywalizacji na szczeblu gminnym uczestniczyło w sumie 15 osób - uczniów Szkoły Podstawowej w Rumianie, Rybnie i Żabinach oraz Zespołu Szkół w Rybnie.

Celem organizowanego od wielu lat turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Uczestnicy turnieju mieli do rozwiązania pisemny test składający się z 30 pytań. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji gminnych OTWP w Rybnie czuwało Jury pod przewodnictwem mł. bryg. Leszka Góralskiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie.  Zwycięzcy eliminacji gminnych otrzymali z rąk Wójta Gminy Rybno Edmunda Ligmana pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody - między innymi tablety, aparat cyfrowy, radioodtwarzacze typu "boombox" z funkcją odczytu plików MP3, kalkulatory naukowe, książki o tematyce dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Warmii i Mazur. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki (bezprzewodowe myszy komputerowe, pamięci przenośne). Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali pamiątkowe emblematy, kalendarze strażackie wydane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rybnie oraz gadżety promocyjne.

W kategorii uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Kacper Szczawiński z Rybna, drugie Kacper Kowalewski z Rybna, a trzecie Michalina Józefowicz z Żabin.
Wśród gimnazjalistów zwyciężył Dawid Szczawiński z Rybna przed Filipem Jadanowskim z Grabacza i Karolem Orłowskim z Rybna. Natomiast w grupie licealistów najwięcej punktów zdobył Adrian Wysocki z miejscowości Grądy, drugie miejsce przypadło Marlenie Kliniewskiej z Koszelew a trzecią pozycję na liście zwycięzców tej kategorii zajął Kamil Truszczyński z Rybna.

Laureaci w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować Gminę Rybno podczas eliminacji na szczeblu powiatowym

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" Braniewo 2014

We wszystkich braniewskich szkołach przez kilka tygodni trwały eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom" Braniewo 2014, którego po raz kolejny organizatorem eliminacji miejskich był Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej
Każda ze szkół miała za zadanie wyłonić najlepszych uczniów na eliminacje miejskie ( międzyszkolne ), które odbyły się 21 marca 2014 w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie przy placu Strażackim 2.
W turnieju, wzięli najlepsi uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
 Najlepsi uczestnicy turnieju zostali, nagrodzeni wspaniałymi upominkami ufundowanymi przez Urząd Miasta Braniewa, Komputery ITS Pana Marcina Moroza, Słodką Dziurkę Panią Renatę Sitarz oraz Zarząd OSP Braniewo. Laureaci eliminacji miejskich będą reprezentować Miasto Braniewo na eliminacjach powiatowych w kwietniu. W śród laureatów nie zabrakło Pawła Szapiela ( grupa szkół gimnazjalnych)  który zajął III miejsce na zeszłorocznych eliminacjach wojewódzkich

Fotorelacja w  Albumie na fanpagu  MDP Braniewo
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3110247