logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Świętowali 25 – lecie z OSP Szuć w pow szczycieńskim
autor: OSP Szuć Poniedziałek, 30 grudnia 2013 r.
     W ubiegły poniedziałek (23 grudnia) strażacy z Szuci obchodzili jubileusz 25 - lecia swej jednostki. Na ich święto przybyli ochotnicy z OSP Jedwabno, OSP Burdąg i OSP Nowy Dwór a także przedstawiciele Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Olsztynie. Uroczystości rozpoczęły się specjalną jubileuszową Mszą Świętą w kościele w Jedwabnie, w trakcie której ksiądz Roman Lompa i zgromadzeni  strażacy modlili się za zmarłych kolegów i dziękowali za dotychczasowe 25 lat OSP Szuć a także prosili o łaski na kolejne lata.

     W trakcie Mszy strażacy z Szuci otrzymali w darze od proboszcza Lompy figurę Świętego Floriana, która znajdzie się w remizie w Szuci. Po zakończeniu Mszy uczestnicy przemaszerowali do GOK-u w Jedwabnie, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Prezes OSP Szuć Mirosław Wieczorek powitał zgromadzonych gości a następnie za pomocą prezentacji multimedialnej druh Sławomir Ambroziak przedstawił dotychczasową historię i działalność OSP Szuć. Zaprezentowano też wydaną przez OSP Szuć publikację Sławomira Ambroziaka pod tytułem "Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Jedwabno w służbie ludzi i przyrody". Głos zabrali przedstawiciele Związku OSP z Olsztyna. Dyrektor Grzegorz Matczyński mówił, iz druhowie z Szuci zrobili ostatnio tak wiele, iż teraz każdy wie gdzie na strażackiej mapie Warmii i Mazur jest miejscowość Szuć. Członek Zarządu Oddziału Związku i były Komendant Wojewódzki OSP Stanisław Mikulak, wywodzący się z Nowych Kiejkut, mówił do zgromadzonych: - Jednostek OSP jest za mało, strażaków jest za mało. Gdy przychodzą kataklizmy, wichury, huragany odczuwamy to szczególnie. Dlatego róbmy wszystko, by było nas jak najwięcej. Przewodniczący Komisji Historycznej Oddziału Związku OSP w Olsztynie dr Władysław M. Świeczkowski podkreślał, że wydana przez OSP Szuć publikacja jest ciekawa, wartko napisana i powinna stanowić wzór dla tego typu opracowań strażackich dla innych gmin. Ze strony Gminy Jedwabno kilka słów skierowali do zebranych Wójt Krzysztof Otulakowski i Przewodnicząca Rady Maria Sienkiewicz. W imieniu Nadleśnictwa Jedwabno, które stale wspiera OSP Szuć w jej różnych działaniach, mówił nadleśniczy Marek Trędowski. W dalszej części spotkania wyświetlono zrealizowany w tym roku przez OSP Szuć film pod tytułem "Bezpieczniej mieszkamy bo traw nie wypalamy" a także zachowany film z zawodów gminnych w Jedwabnie w 1992 roku, który przywołał wśród zebranych wiele wspomnień. Po jego zakończeniu rozpoczęło się spotkanie opłatkowe strażaków z gminy Jedwabno prowadzone przez proboszcza Romana Lompę. Słodki poczęstunek przygotowali strażacy z Szuci i gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szuci. Jednak największą niespodzianką, przygotowaną przez proboszcza Lompę, był tort na 25 - lecie OSP Szuć w kształcie nowego, zgrabnego samochodu strażackiego, który stanowi marzenie strażaków z Szuci. (ak)             

galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3085656