logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Konferencja w SEJMIE
autor: GM Wtorek, 22 października 2013 r.
       W dniu 21 października w Sali kolumnowej Sejmu RP odbyło się spotkanie strażaków ochotników. Temat konferencji „Rola Ochotniczych Straży Pożarnych w działaniach ratowniczych i ochronie ludności” był okazją także do podsumowania 20 letniej działalności poselskiego zespołu strażackiego. Nasze województwo reprezentowały delegacje z OSP Barczewo i Gutkowo z powiatu olsztyńskiego, które zanotowały najwięcej działań w latach 2011-2013. Pierwsza w kategorii OSP należące do KSRG, druga nie będąca w systemie.

W swoich wystąpieniach Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz zwrócił uwagę na rolę pracodawców w umożliwieniu działań ratowniczych przez strażaków ochotników, Waldemar Pawlak – prezes ZG ZOSP RP min poddał w wątpliwość potrzebę dodatkowych szkoleń kierowców OSP. Komendant główny PSP gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz przedstawił nowe zadania jakie będą stawiane przed OSP KSRG oraz plany zmian związane z modernizacją systemu ochrony ludności.
 
Przedstawiciele OSP odebrali wyróżnienia
 
OSP Barczewo będąca w KSRG – prezes Piotr Mostek za 646 działań w okresie 2011-2013 (największa ilość w kraju to 1140)
 
OSP Olsztyn-Gutkowo – prezes Kazimierz Baczkowski za 157 interwencji ratowniczych (najwięcej w kraju 455 )
 
Więcej na stronie SEJM
                              KG PSP 

PS. Szkoda że w dyskusji zabrakło rzeczowej dyskusji o problemach i realiach działania OSP a były tylko wystąpienia zachwalające „swoją OSP i opisujące ilość węży w strażnicy”

 


galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3110187