W konkursie wzięło udział dwadzieścia pięć szkół podstawowych i przedszkoli z terenu i otuliny Mazurskiego Parku Krajobrazowego. W sumie na konkurs wpłynęło 293 prace.
30. listopada 2013r. jury w składzie:
· Włodzimierz Jankowski – dyrektor Mazurskiego Parku Krajobrazowego
· Waldemar Bzura – prezes OSP Krutyń, fotografik,
· Aleksandra Żabińska – dyrektor GOKSiR „Pegaz”,
· Maciej Głąbiński – pracownik Mazurskiego Parku Krajobrazowego,
· Ewa Dulna – nauczyciel SP Krutyń,
· Piotr Kulas – OSP Krutyń
· Feliks Kaczanowski – OSP Krutyń
· Sandra Wachulik – Nadleśnictwo Strzałowo
oceniło prace w trzech kategoriach wiekowych.
I kategoria – przedszkola i klasy 0
1. Joanna Sypniewska, lat 6, Szkoła Podstawowa w Nawiadach;
2. Karolina Sandrowska, lat 6, Szkoła Podstawowa w Dłużcu;
3. Staś Kozłowski, lat 6, Szkoła Podstawowa w Dłużcu;
II kategoria – klasy I – III
1 Kacper Kondracki, klasa II, Szkoła Podstawowa w Szestnie
2 Patrycja Lenda, klasa III, Szkoła Podstawowa w Kożuchach
3 Oliwia Szcześniak, klasa I, Szkoła Podstawowa nr 1 w Rucianem – Nidzie
III kategoria – klasy IV – VI
1. Nie przyznano
2. Katarzyna Duda, klasa VI, Szkoła Podstawowa w Liskach
Weronika Żubrowska, klasa V, Szkoła Podstawowa w Dłużcu
3. Klaudia Borzymowska, klasa V, Szkoła Podstawowa w Liskach
Aleksandra Skrocka, klasa VI, Szkoła Podstawowa w Krutyni.
Jury przyznało również wyróżnienia.
I kategoria – przedszkola i klasy 0
· Natalia Majewska lat 5, Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach;
· Szymon Gut lat 5, Szkoła Podstawowa w Dłużcu;
· Wiktoria Załęska lat 6, Szkoła Podstawowa w Nawiadach;
· Julia Jankowska lat 6, Szkoła Podstawowa w Nawiadach;
· Katarzyna Koziatek lat 6, oddział przedszkolny przy Zespole Szkół w Marcinkowie.
II kategoria – klasy I – III
· Klaudia Protasiuk kl. I, Zespół Szkół w Baranowie;
· Maciej Remiszewski kl. III, Zespół Szkół w Baranowie;
· Maja Wierzbicka kl. I, Zespół Szkół w Baranowie;
· Kacper Poreda kl. II, Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach;
· Weronika Mrozowska kl. III, Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach;
· Igor Siwiński kl. II, Zespół Szkół w Baranowie;
· Mikołaj Nosek kl. II, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rucianem-Nidzie;
· Zuzanna Grzelakowska kl. III, Zespół Szkół w Baranowie;
· Klaudia Kostrzeba kl. II, Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Olszewie;
· Dominik Bakun kl. III, Szkoła Podstawowa w Woźnicach;
· Zuzanna Wójcik kl. III, Zespół Szkół w Marcinkowie Filia w Grabowie;
· Kacper Komosa kl. III, Szkoła Podstawowa w Trzonkach;
· Paulina Przyborowska kl. III, Szkoła Podstawowa w Trzonkach;
III kategoria – klasy IV – VI
· Oskar Kłos kl. VI, Zespół Szkół w Baranowie;
· Krystian Krajewski kl. IV, Zespół Szkół Nr 4 w Mrągowie;
· Szymon Samsel kl. VI, Szkoła Podstawowa w Krutyni;
· Katarzyna Domurat kl. VI, Szkoła Podstawowa w Krutyni;
· Natalia Kurpiewska kl. IV, Szkoła Podstawowa w Woźnicach;
· Patrycja Rydzewska kl. IV, Szkoła Podstawowa w Woźnicach;
· Patrycja Prajs kl. VI, Szkoła Podstawowa w Krutyni;
· Julia Półtorak kl. IV, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rucianem-Nidzie;
· Edyta Chutkowska kl. V, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rucianem-Nidzie.
Przyznano wyróżnienia dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Specjalnych w Mrągowie: Adriana Mazura, Alana Korzeniewskiego, Michała Kołodki, Aleksandry Żbikowskiej, Małgorzaty Przybyłowskiej, Patryka Nicgorskiego, Adriana Piwowarskiego, Kariny Abramowskiej.
Nagrodę Specjalną Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni otrzymała Emilia Pisiak, kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 w Rucianem – Nidzie.
Nagrodę Specjalną Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni otrzymał Hubert Kręciewski, klasa II Szkoła Podstawowa nr 1 w Rucianem – Nidzie.
dh Ewa Dulna – OSP Krutyń