logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

MŁODZI STRAŻACY Z POWIATU OLSZTYŃSKIEGO NA WSPÓLNYM OBOZIE Z NIEMCAMI W RüTHEN.
autor: T.J Wtorek, 28 sierpnia 2012 r.
W dniu 27.07.2012 roku 45 osobowa grupa młodzieży z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Powiatu  Olsztyńskiego wyjechała na wspólny Niemiecko-Polski obóz MDP w Rüthen. Z młodzieżą pojechało również 6 opiekunów. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu Powiatu Olsztyńskiego oraz fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.


Po przyjeździe na miejsce najpierw zajęliśmy się wspólnie za rozstawianie namiotów. Tego samego dnia, a zasadzie nocy, mieliśmy wspólny pięciokilometrowy marsz, a przy okazji rozwiązywaliśmy różne zadania. To coś podobnego do naszych podchodów” – wyjaśnia Tomasz Jarmużewski kierownik grupy.  Czas wspólnie spędzony, to również pobyt na basenie wyjazdy do Parku rozrywki Ford Fun, a także inne wspólne zajęcia i zabawy, które pozwalały nam na pogłębianie już wcześniej zawartych znajomości nawiązywanie nowych.
„Jestem już drugi na obozie w Niemczech- mówi jedna z uczestniczek, też należę do MDP.  Było bardzo fajnie. Czekam teraz na spotkanie w Kikitach w 2013 r. My do siebie piszemy maile, często korespondencja odbywa się poprzez fecebooku.
    Dzięki wyjazdowi prowadziliśmy kontynuację spotkań chcąc pogłębić i rozszerzyć współpracę i przyjaźń, a także zapewnić nowe perspektywy młodym ludziom, umożliwić kontakty między polskimi i niemieckimi młodymi strażakami i ich opiekunami. Celem jest również dalsza poprawa wzajemnych stosunków, poznawanie obyczajów niemieckiej i polskiej straży pożarnej. Przezwyciężanie uprzedzeń między narodami.
Tomasz Jarmużewski
 
galeriagaleriagaleria
galeriagaleria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4066243