logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Z życia jednostki OSP w Barczewie
autor: Piotr Mostek Poniedziałek, 13 sierpnia 2012 r.
Dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej oraz dużemu zaangażowaniu strażaków z OSP w Barczewie w szczególności zaangażowaniu Adama Dowgiałło Wiceprezesa OSP zostały przeprowadzone kursy podnoszące kwalifikacje i umiejętności strażaków ratowników z terenu gminy Barczewo woj. Warmińsko-Mazurskie.
Zorganizowano Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, który ukończyły 24 osoby z terenu powiatu olsztyńskiego oraz 4 osoby przeszły kurs recertyfikacyjny KPP. Te same 24 osoby ukończyły również kurs języka migowego.


W chwili obecnej szesnastu wytypowanych strażaków z całej gminy Barczewo uczestniczy w kursie na prawo jazdy kategorii C (samochody ciężarowe pow. 3,5 tony) , który to potrwa do końca września. Ponadto dziewięciu ratowników z Barczewa aktywnie uczestniczy w kursie nurkowania przeprowadzanym przez Miłosza Dąbrowskiego doświadczonego instruktora nurkowania z Olsztyna.
Zdobyte doświadczenie i umiejętności zamierzamy w pełni wykorzystać w naszej codziennej pracy strażaka-ratownika.  Jednostka w Barczewie  od 1997 roku  włączona jest Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Mimo wielu obowiązków wynikających z założeń statutowych i dość dużej ilości wyjazdów do akcji (189 wyjazdów od 1 stycznia do 10 sierpnia 2012) znajdujemy czas by włączyć się w życie kulturalne naszej gminy. Uczestniczymy w wszelkiego rodzaju festynach przeprowadzając szkolenia i pokazy ratownicze, organizujemy imprezy turystyczne oraz  akcje honorowego oddawani krwi. Często również gościmy w szkołach ucząc dzieci,młodzież i dorosłych udzielania pierwszej pomocy.
Korzystając z okazji chciałbym wszystkim, którzy wspierają naszą jednostkę, a w szczególności aktywnie działającym druhom  serdecznie podziękować.

Z pozdrowieniami
Piotr Mostek
Prezes OSP w Barczewie 
 
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4066234