logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

OSP Wiartel w nowej strażnicy
autor: Łukasz Szymański Wtorek, 29 maja 2012 r.
Otwarcie nowej strażnicy w Wiartlu 12 maja było głównym punktem uroczystości Gminnego Dnia Strażaka ochotników z gminy Pisz. Nowa siedziba OSP Wiartel powstała przy rozbudowanym byłym ośrodku kultury w centrum wsi. Strażnica ma 4 boksy garażowe oraz bogate zaplecze biurowo-sanitarne.

Na ten moment strażacy z Wiartla czekali od lat. Podczas tegorocznych obchodów Gminnego Dnia Strażaka otwarto ich nową strażnicę. Jan Alicki, burmistrz Pisza, zaprosił ochotników z całej gminy do Wiartla i z dumą prezentował okazały nowy budynek, w którym oprócz strażnicy mieszczą się świetlica wiejska, sala konferencyjna, pokoje gościnne oraz aneks kuchenny. Dumni byli także druhowie z OSP Wiartel, którzy do tej pory korzystali ze starej hali garażowej na terenie byłej fermy zwierząt futerkowych. Podczas uroczystości prezes Antoni Słonka odebrał symboliczny klucz do remizy, otrzymał pamiątkowe statuetki i podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz OSP Wiartel oraz był jedną z osób, które przecinały symboliczną wstęgę. W uroczystości udział wzięli także m.in. poseł Zbigniew Włodkowski, który pełni funkcję prezesa powiatowych struktur OSP RP, wicestarosta Marek Wysocki, a oraz bryg. Marek Dobrzycki, komendant KP PSP w Piszu.
OSP Wiartel to jedna z największych i najprężniejszych jednostek w gminie Pisz i powiecie piskim. Od kilku lat jest wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Pełni ważną rolę w sieci ochrony przeciwpożarowej Puszczy Piskiej oraz zapewnienia bezpieczeństwa na wodzie. Ochotnicy z Wiartla dysponują dwoma wozami gaśniczymi, łodzią ratowniczą oraz samochodem technicznym. Realizowane szkolenia, aktywność w ćwiczeniach organizowanych przez KP PSP Pisz, wysokie pozycje w gminnych i powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych potwierdzają gotowość ochotników z Wiartla do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.
Poświęcenia nowej strażnicy w Wiartlu dokonał ks. Arkadiusz Brozio, proboszcz miejscowej parafii. Krzyż w remizie zawiesił Kazimierz Sadłowski, naczelnik OSP Wiartel. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbe. Nabożeństwo w intencji strażaków i ich rodzin celebrował ks. Jan Karbowski, kapelan piskich służb mundurowych. Ochotnicy z Wiartla wystawili poczet sztandarowy i pełnili liturgiczną służbę ołtarza. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała Piska Orkiestra Dęta.
 
Tekst i fot.
Łukasz Szymański

galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleriagaleria
galeriagaleria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 4021321