W dniu 26 maja 2012 roku rusza kolejna II Strażacka Akcja Sprzątania dna Rzeki Krutyni. Organizatorami akcji są Burmistrz Miasta i Gminy Ruciane - Nida, Grupa Wodno - Nurkowa działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej RW w Rucianem - Nidzie oraz Szkoła nurkowania MazuryDiving Piotr Przystawik.
W tym roku mamy zamiar posprzątać dwa odcinki rzeki, od Rosochy do Wojnowa oraz z Wojnowa do Ukty. Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w naszej zabawie. Zgłoszenia do wzięcia udziału w spływie będą przyjmowane do 26 maja 2012 roku do godziny 10:30
Zgłoszenia przyjmują:
1. Komendant Gminny ZOSP RP Rucianem-Nidzie
2. Prezes OSP Ruciane - Nida :
3. Właściciel szkoły Nurkowej MazuryDiving.pl :
4. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej OSP w Rucianem - Nidzie
Plan akcji :
9:00 - Zbiórka i rejestracja nurków na plaży wiejskiej w Ukcie(12-220 Ruciane-Nida, Ukta)
10:45 - Omówienie trasy, zabezpieczenia medycznego i technicznego spływu.
11:00 - Wyjazd autokarem na most w Wojnowie i Rososze.
11:40 - Wydanie worków na śmieci i wejście do wody.
15:30 - Zakończenie akcji sprzątania Rzeki Krutyni, losowanie nagród wśród uczestników.
16:00 - Poczęstunek i impreza integracyjna na plaży Wiejskiej w Ukcie.
Zasady uczestnictwa w Spływie
Uczestnikiem Spływu może być każda osoba pełnoletnia umiejąca pływać. Każdy uczestnik Spływu potwierdza pisemnie brak przeciwskazań zdrowotnych do wzięcia udziału w spływie. Każdy uczestnik Spływu bierze udział w spływie na własną odpowiedzialność.
Warunkiem wzięcia udziału w Spływie jest pisemne potwierdzenie uczestnika o zapoznaniu się z treścią regulaminu imprezy oraz akceptacji jego warunków, umieszczenie na karcie zgłoszeniowej imprezy. Na trasie spływu obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu.
Każdy uczestnik może w każdej chwili przerwać pokonywanie wyznaczonej trasy zgłaszając to osobie odpowiedzialnej za odcinek spływu.
Strój i wyposażenie uczestnika spływu:
Uczestnik w trakcie pokonywania wyznaczonej trasy spływu może być ubrany w dowolny typ skafandra nurkowego pozwalającego na zachowanie ochrony termicznej w wodzie. Uczestnik może być ubrany w dowolną ilość elementów skafandra, a także w dowolną ilość dodatków w postaci rękawic, skarpet i innych.
Marek Tyszka