logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

„Mazury Cud Natury”
autor: GM/ KN Urz Marsz Czwartek, 17 lutego 2011 r.
         Szwajcarska Fundacja "New7Wonders", założona w 2001 roku przez podróżnika Bernarda Webera, na początku 2009 oku rozpoczęła ogólnoświatowy plebiscyt na Nowe 7 Cudów Natury. Śniardwy, Mamry i inne akweny Mazur są jednymi z kandydatów do miana jednego z 7 Cudu Natury. Na stronie szwajcarskiej Fundacji, mazurskie jeziora reklamowane są jako okręg w północno-wschodniej Polsce, składający się z blisko dwóch tysięcy jezior. Do końca 2008 roku internauci z całego świata oddawali swoje głosy na ponad 400 zgłoszonych nominacji z 224 krajów. Do kolejnego etapu konkursu przeszło 261 propozycji z 222 państw. W tym nasze Mazurskie Jeziora oraz Puszcza Białowieska.
9 lipca 2009 r. do półfinału konkursu przeszło 71 kandydatów, wśród nich Mazury. Członkowie panelu ekspertów wybrało z nich 21 lipca, pod przewodnictwem Federico Mayora, byłego dyrektora generalnego UNESCO, 28 finalistów konkursu.
W gronie finalistów znalazły się Mazurskie Jeziora, które zostały uznane za jedno z 28 najpiękniejszych miejsc na Ziemi i jedno z 5 najpiękniejszych miejsc w Europie! Mazury rywalizują o zwycięstwo w finale z tak magicznymi miejscami, jak Amazonka, Wyspy Galapagos, Malediwy, najwyższy na świecie wodospad Salto del Angel, czy Kilimandżaro.
 
Laureatów konkursu poznamy 11 listopada 2011 r. Do tego czasu trwa głosowanie na najlepszą siódemkę, a Mazury można wesprzeć głosując:
  1. przez SMS  
  2. przez stronę www
  3. przez telefon
Szczegółowy opis sposobów głosowania znajduje się na: http://mazurycudnatury.org/pl/jak-glosowac.html
Więcej informacji o konkursie na stronie www.mazurycudnatury.org i stronie www.mazurycudnatury.tv
Zapraszamy do wsparcia Mazurskich Jezior jedynego polskiego kandydata w światowym plebiscycie na 7 Nowych Cudów Natury.

powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3110261