logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Apel Pamięci poległych w akcji i tragicznie zmarłych strażaków.
autor: GM Poniedziałek, 13 września 2021 r.
             Za nami kolejny APEL . Dziękuje wszystkim za obecność.

20 lat temu 11 września 2001 roku zszokowani patrzyliśmy w ekrany telewizyjne i oglądaliśmy tragiczne wydarzenia w Nowym Jorku - zginęło tam w wyniku zamachu terrorystycznego ponad 3 tys. osób w tym 343 naszych kolegów strażaków. To wydarzenie było impulsem do apeli poległych które odbyły się na całym świecie. U nas w Olsztynie przerodziło się to w coroczny Apel Strażakom Poległym w Akcji.

 Po dwudziestu latach Apelu Poległych rozszerzyliśmy jego formułę na Apel Pamięci poległych w akcji i tragicznie zmarłych strażaków w czasie pełnienia służby. Rozszerzając jego formułę w 100 lecie powstania Związku OSP chcemy aby w naszej Pamięci utrwaliło się wspomnienie o strażakach, którzy ponieśli śmierć w innych okolicznościach związanych z wykonywaniem obowiązków służbowych, jak na przykład st. ogn. Alfred Kaczmarczyk z Węgorzewa, strażak Maciej Ciunowicz z KP PSP w Kętrzynie.

Dziękuję wszystkim za obecność, dziękuję za Pamięć, dziękuję strażakom z powiatu olsztyńskiego za 20 letnią obecność w dniu 11 września.

W imieniu Gustawa Marka Brzezina - prezesa ZOW, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego szczególnie dziękuję w tym roku za obecność pocztów sztandarowych z ochotniczych straży pożarnych z Barczewa , Biskupca, Dobrego Miasta, Kieźlin, Brąswałdu, Sząbruka, Jezioran, Jonkowa, Purdy, Świątek i OSP Olsztynka, który to poczet wystąpił ze sztandarem OW ZOSP RP. Licznie przybyli także członkowie OSP, którzy utworzyli pododdział oraz młodzież. Między innymi obecni byli członkowie MDP z Barczewa, Jonkowa, Mątek.

Dziękuję także za obecność gości w osobach Artura Chojeckiego - Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, nadbrygadiera Tomasza Komoszyńskiego - Komendanta KW PSP i wielu innych.  

www.olsztyn24.com/news/37456-20-lat-po-tragedii-strazacy-nadal-pamietaja.html
galeria
powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3085725