logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Zaproszenie
autor: GM Wtorek, 31 sierpnia 2021 r.
    Serdecznie zapraszamy członków OSP, strażaków PSP oraz ich rodziny na Apel Pamięci. W sposób szczególny zapraszamy rodziny poległych i tragicznie zmarłych strażaków. Uroczystość odbędzie się 11 września 2021 roku o godz. 18.30 – przed siedzibą  Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP oraz Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej PSP w Olsztynie u zbiegu ulic Niepodległości i Śliwy przy pomniku  STRAŻAKOM POLEGŁYM W AKCJI.  

                                        

              W bieżącym roku mija 20 rocznica wydarzenia, w którym jednocześnie zginęło najwięcej strażaków. To wydarzenie to zamach terrorystyczny na World Trade Center w Nowym Jorku w dniu 11 września 2001 roku. Tego dnia odeszło na zawsze 343 strażaków.

Ten 2021 rok to także tragiczne zdarzenia w Europie i na świecie gdzie ginęły osoby walczące ze skutkami pożarów i klęsk żywiołowych. Między innymi  śmierć poniosło pięciu strażaków ochotników w Nadrenii Północnej Westfalii w trakcie powodzi, dziesięcio osobowa załoga rosyjskiego samolotu gaśniczego zwalczająca pożary w Turcji. 

 W programie uroczystości między innymi zapalenie zniczy pod pomnikiem. 

W sprawach organizacyjnych wyjaśnień udziela biuro ZOW ZOSP RP  tel. 89-5247040

 

 

powrót
Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 3085605