logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Pomoc w akcji usuwania skutków wichury na Pomorzu
autor: GM Czwartek, 19 października 2017 r.
foto_news

Tragedia na Pomorzu wydaje się już odległą historią. A było to tak niedawno, bo na początku sierpnia tego roku. Poniżej krótka informacja o udziale naszych jednostek OSP w tej tragedii. Wszystkie wyjazdy odbyły się z własnej woli strażaków ochotników w ramach działań gospodarczych. Dziękujemy Komendantom PSP za nie przeszkadzanie w tym geście solidarności, jaki przejawiły opisane poniżej OSP - patrz „Strażak” nr 10 str. 16/17 „Kara za odwagę i solidarność”

czytaj całość ...
50 lat działania OSP w Rogóżu w pow. lidzbarskim.
autor: GM Poniedziałek, 16 października 2017 r.
foto_news
       W sobotę 14 października OSP w Rogóżu świętowała jubileusz 50-lecia działalności. Było to okazją do otwarcia wyremontowanej strażnicy, wręczenia odznaczeń zasłużonym strażakom i podziękowna za pracę społeczną wszyskim członkom OSP w Rogóżu. W uroczystościach nie przeszkodziła fatalna aura - ciągle padający deszcz. Pomimo takiej pogody przybyli liczni goście w tym wiceprezes ZOW ZOSP RP, poseł na sejm Jacek Protas, którego strażacki rodowód wywodzi się z OSP Rogóż, starosta lidzbarski Jan Harhaj i wielu innych. 
czytaj całość ...
Konkurs plastyczny
Piątek, 13 października 2017 r.
foto_news

Oddział Wojewódzki Związku OSP RP woj. Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przypomina o rozpoczętej we wrześniu kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych.


 

czytaj całość ...
Bijemy Rekord Resuscytacji krążeniowo-oddechowej razem z WOŚP
autor: ZG ZOSP RP Wtorek, 10 października 2017 r.
foto_news

W poniedziałek, 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. W tym roku, na podstawie zawartego porozumienia o współpracy, Związek OSP RP po raz pierwszy przyłącza się do wspólnego bicia rekordu.

czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]

Informacje

Wspierają nasze działania

Newsletter

Kalendarium

10/07/2018
termin - konkurs KRONIK
08/09/2018
konferencja historyczna i Apel Poległych
16/09/2018
zawody wojewódzkie OSP grupa A i C

Galeria

Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 2020959