logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
70 lecie OSP w Ornecie
autor: GM Poniedziałek, 02 października 2017 r.
foto_news
      W dniu 30 września Ochotnicza Straż Pożarna w Ornecie świętowała swój 70 jubileusz działania, na który przybyli liczni goście w tym m.in. Jacek Protas - wiceprezes ZOW ZOSP RP i poseł na sejm, władze miasta, w tym Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel, przedstawiciele KP PSP w Lidzbarku Warmińskim z komendantem Markiem Pasławskim, delegacje OSP sąsiednich miejscowości.
       Rejestracja OSP miała miejsce 29 maja 1947 r., pierwszy sprzęt to ręczna sikawka, a później motopompa Leopolia PO1 i samochód ciężarowy Zis, obecnie to pięć pojazdów - GCBA 5/32, GBARt 3,5/27, SLRt, SD-30 i samochód lekki Volkswagen.
czytaj całość ...
Strażak czeka na remizę
autor: GM Środa, 20 września 2017 r.
foto_news
       Cieszą powstające nowe strażackie remizy, które pozwolą na lepszą działalność OSP. Niedawno Burmistrz Dobrego Miasta podpisał umowę na prace budowlane - rozbudowę remizy dobromiejskich strażaków. Trwa zbieranie głosów w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim na budowę remizy dla OSP Olsztyn-Gutkowo. Prosimy o wsparcie strażaków z Gutkowa przez mieszkńców Olsztyna. Projekt nr 119. 
głos na remizę OSP Olsztyn-Gutkowo 
Powstają także inne projekty strażackie w ramach lokalnych budżetów obywatelskich - np w Barczewie, Dobrym Mieście - czekamy na informację o waszej aktywności w BUDŻETACH OBYWATELSKICH.
Strażacy ochotnicy z OSP Karolewo (pow. kętrzyński) dostali nowy strażacki samochód
autor: Sz.S Czwartek, 21 września 2017 r.
foto_news

W dniu 17 września 2017 r. podczas dożynek powiatowo – gminnych odbyło się przekazanie nowego samochodu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Karolewie.

Uroczystego przekazania dokonał Wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski, który  omówił jak wyglądał od strony formalnej cały proces związany z zakupem nowego pojazdu. Kluczyki od samochodu z rąk Pawła Bobrowskiego odebrał Naczelnik OSP Karolewo druh Zbigniew Mikowski. Proboszcz Karolewskiej parafii Kazimierz Żuchowski dokonał poświęcenia strażackiego pojazdu.

czytaj całość ...
Sztandar dla OSP w Biskupcu
autor: GM Wtorek, 19 września 2017 r.
foto_news
       W dniu 17 września OSP w Biskupcu otrzymała sztandar. "To już trzeci w historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupcu sztandar. Drugi, godnie odprowadzony, a nadany w 1964 roku, pierwszy zaginął"
    
      poniżej fotorelacja z tej uroczystości
czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]

Informacje

Wspierają nasze działania

Newsletter

Kalendarium

10/03/2018
konferencja \"Kobiety na straży ....\"
23/04/2018
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje wojewódzkie
12/05/2018
woj Dzień Strażaka - koncert
08/09/2018
konferencja historyczna i Apel Poległych

Galeria

Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 1920949