logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
IV Zjazd OW ZOSP RP
autor: GM Wtorek, 09 maja 2017 r.
foto_news
        Informujemy że Zjazd OW ZOSP RP odbędzie się w dniu 27 maja w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Początek obrad o godz. 11.00. Prosimy o niezawodną obecność delegatów i przedstawicieli wybranych na Zjazdach Powiatowych. Materiał - Sprawozdanie z działalności ZOW ZOSPRP woj. Warmińsko-Mazurskiego za lata 2012-2016 znajduje się w zakładce O NAS - prosimy o zapoznanie się z jego treścią. LIczymy na merytoryczne głosy delegatów w trakcie dyskusji. 
Sztandar dlaOSP w Fiszewie
autor: GM Niedziela, 21 maja 2017 r.
foto_news
      20 maja w Fiszewie gmina Gronowo Elbląskie odbyłą się ważna uroczystość. Z udziałem ks. bp Jacka Jezierskiego, lokalnych władz i licznie przybyłych mieszkańców odbyłą się uroczystość wręczenia sztandaru dla OSP w Fiszewie. Obchody tego święta rozpoczeły się od mszy św. polowej odprawionej przez ks. bp Jacka Jezierskego - ołtarz ustawiono w bramie garażu remizy strażackiej. Kolejnymi elematami uroczystości było wreczenie sztandaru, ceremoni tej dokonał Grzegorz Matczyński dyr zarządu wykonawczego OW ZOSP RP w Olsztynie, wreczenie odznaczeń i wystąpienia gości. obchody zakończono strażackim obiadem w świetlicy przy remizie.
czytaj całość ...
70 lat OSP w Kieźlinach
autor: GM Niedziela, 21 maja 2017 r.
foto_newsW sobotę 20 maja na boisku "Orlik" w Kieźlinach stazacy ochotnicy świętowali swój 70-letni jubileusz.

Spośród 15 członków założycieli OSP zachowała się jedynie pamięć o Wiktorze Tołłoczko, pierwszym naczelniku jednostki i jego zastępcy  Eugeniuszu Borowskim. Pierwsi członkowie OSP musieli być żołnierskimi osadnikami skoro kobiety przerabiały mundury wojskowe na strażackie. Mieli wówczas, w 1947 roku, do dyspozycji wóz konny oraz ręczną pompę, kilka odcinków węży, bosaki, łopaty i wiadra. W razie zagrożenia do wszczęcia alarmu używano lemiesza i metalowego pręta, a w nocy kościelnego dzwonu.

To fragment bogatej historii OSP w Kieźlinach. Ma uroczystości gościli min komendant Miejski PSP - Andrzej Górzyński, dyr. zarządu wykonawczego OW ZOSP RP Grzegorz Matczyński,Wójt Gminy Jacek Szydło i wielu innych.
czytaj całość ...
Powiat braniewski - wydarzenia z 14 maja
autor: IŚ / GM Niedziela, 21 maja 2017 r.
foto_newsW dniu 14 maja w powiecie braniewskim odbyły się zawody gminne w Wilczętach i obchody Dnia Strażaka w Jedrychowie.
Sportowa rywalizacja strażaków – ochotników w Wilczętach. Dnia 14 maja 2017 roku na stadionie sportowym w Wilczętach odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Do rywalizacji przystąpiły cztery jednostki z terenu Gminy Wilczęta – OSP Gładysze, OSP Ławki, OSP Stare Siedlisko i OSP Wilczęta.  więcej niżej

Obchody Miejsko – Gminne „DNIA STRAŻAKA”. W niedzielę, 14 maja w miejscowości Jędrychowo gm. Frombork odbyły się obchody miejsko – gminne „Dnia Strażaka”. więcej niżej

czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]

Informacje

Wspierają nasze działania

Newsletter

Kalendarium

16/09/2017
Zawody wojewódzkie MDP
17/09/2017
Przeglą orkiestr

Galeria

Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 1742154