logo logo

Historia

mdp

Kultura

Sport

Polecamy


 

Znajdź frazę i/lub wybierz zakres dat:
Sztandar dla OSP w Sątopach Samulewie
autor: GM/MM Piątek, 07 lipca 2017 r.
foto_news
      W ubiegłą sobotę - 1 lipca odbyła się uroczystość wręczenia sztandaru dla OSP w Sątopach Samulewie. Po mszy św. w kościele pw. Św. Jodoka w trakcie uroczystego apelu dh. Stanisław Mikulak w imieniu ZOW ZOSP RP wręczył sztandar druhom z OSP.
czytaj całość ...
Ostatnie pożegnanie Mariusza Czajkowskiego.
autor: S Środa, 05 lipca 2017 r.
foto_news

      W dniu 3 lipca 2017 r. pożegnaliśmy naszego Kolegę st. asp. w st. spocz. Mariusza Czajkowskiego, ale także wieloletniego członka OSP Reszel i członka komisji historycznej. Mariusza żegnały delegacje strażaków PSP i OSP oraz tłumy mieszkańców miast i gminy Reszel, mieszkańców powiatu kętrzyńskiego.

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. 

Za szybko Mariusz, za szybko........ 

Cześć Twojej Pamięci.

czytaj całość ...
Remiza - OSP Lutry
autor: GM Poniedziałek, 03 lipca 2017 r.
foto_news
          2 lipca otwarto uroczyście remizę OSP w Lutrach w pow. olsztyńskim. Nowa remiza zastąpi starą, która nie spełniała wymaganiom współczesnego pożarnictwa, a wybudowana ja za kowotę ponad 300 tys. zł.. W uroczystości uczestniczyli między innymi Sylwia Jaskulska - członek zarządu województwa, przedstawiciele lokalny władz samorządowych oraz mieszkańcy.
czytaj całość ...
Strażacy ochotnicy z Rozóg mają nowy sztandar.
autor: ZS Piątek, 30 czerwca 2017 r.
foto_news


Strażacy ochotnicy z Rozóg mają nowy sztandar. Fundatorem jest lokalna społeczność, a rodzicami chrzestnymi - miejscowi przedsiębiorcy: Danuta Zagożdżon i Grzegorz Winiarek.
          Nowy sztandar OSP Rozogi został udekorowany przyznanym jednostce Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

 

            W niedzielę 25 czerwca 2017 r. odbyły się uroczystości z okazji nadania nowego sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozogach oraz przypadającej w tym roku 70. rocznicy reaktywowania po II Wojnie Światowej funkcjonowania jednostki. Należy podkreślić że, według opracowania pułkownika Stanisława Mikulaka pod tytułem: „Ochotnicze Straże Pożarne w Prusach Wschodnich na Warmii i Mazurach – zarys historyczny do 1945 r.” jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozogach została założona w 1898 r., czyli 119 lat temu. I obie te daty znajdują się na sztandarze.
czytaj całość ...
strona : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]

Informacje

Wspierają nasze działania

Newsletter

Kalendarium

10/03/2018
konferencja \"Kobiety na straży ....\"
23/04/2018
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje wojewódzkie
12/05/2018
woj Dzień Strażaka - koncert
08/09/2018
konferencja historyczna i Apel Poległych

Galeria

Copyright © 2010 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Odsłon : 1920960